Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Chińska agencja informacyjna zatrudniła sztuczną inteligencję

Chińska agencja informacyjna Xinhua ma nowych pracowników - prezenterów wyposażonych w sztuczną inteligencję, którzy mogą pracować przez 24 godziny bez przerwy.

Sztuczna inteligencja odbiera zatrudnienie nie tylko tym pracownikom, którzy wykonują najprostsze, powtarzalne czynności. Chińska agencja informacyjna Xinhua udowodniła, że równie dobrze może zastąpić prezenterów telewizyjnych w ich codziennej pracy. Xinhua jest w posiadaniu dwóch syntetycznych reporterów, którzy potrafią mówić po chińsku i angielsku. Na pierwszy rzut oka można pomylić ich z żywymi pracownikami.

Projektanci nie poszli po linii najmniejszego oporu i opracowali kompleksowy system, który jest zdolny nie tylko imitować ludzką mowę, ale także mimikę twarzy. Aby idealnie zsynchronizować ruchy ust z wypowiadanymi kwestiami, wykorzystuje się tu technologię deep learning. Efekt, jaki udało się uzyskać jest niezwykle interesujący. Oto pierwszy materiał opublikowany przez syntetycznego pracownika firmy:

Agencja podjęła decyzję o wykorzystaniu tych prezenterów, aby zredukować koszty produkcyjne. Dzięki sztucznej inteligencji można błyskawicznie rozpocząć prowadzenie relacji z ważnych wydarzeń, bez konieczności ściągania do studia pracownika. Co więcej, taki syntetyczny prezenter może pracować bez przerwy przez 24 godziny na dobę.

Według przedstawicieli agencji Xinhua sztuczna inteligencja prowadzi audycje równie sprawnie co pracownik z krwi i kości. Ale pierwsze, pozytywne wrażenie szybko zostaje wyparte przez dziwny niepokój. SI może idealnie synchronizować układ ust z mową i doskonale imitować emocje, ale w tych prezenterach jest coś nienaturalnego. Usta są zbyt doskonałe, a zmarszczki mimiczne poruszają się zbyt płynnie, co w połączeniu z robotycznym głosem totalnie odczłowiecza tego prezentera. Mimo iż na stopklatce wgląda skrajnie ludzko, kiedy rusza się i odzywa, iluzja człowieczeństwa pryska.

weekend
-
-

Prezenterzy od Xinhua to doskonały przykład działania doliny niesamowitości, o której pisałem w tym artykule. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dążenie do perfekcji w imitowaniu człowieka wzbudza w nas obrzydzenie, zapraszam do lektury.

Źródło: bbc.com / Zdjęcie: Xinhua News Agency
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – Kto mógłby zagrać X-Men…

Kto mógłby zagrać w MCU X-Men po Avengers: Endgame? Poznajcie najlepsze propozycje fanów.

spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

Michał Kujawiński
-

Ile Netflix wydał na oryginalne produkcje…

Gigant streamingu platforma Netflix w zeszłym roku wydała ogromną ilość pieniędzy na realizacje i promocję…

-

Kobiety Mafii 2 – nowy zwiastun…

Do sieci trafił nowy oficjalny zwiastun kontynuacji filmu Kobiety Mafii w reżyserii Patryka Vegi.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Michalina Reda
-

Gra o tron – Sophie Turner…

Sophie Turner, która wciela się w Sansę w serialu Gra o tron, zdradziła, że nie…

Co o tym sądzisz?