Cixin Liu z nowym SF: Piorun kulisty jeszcze w styczniu

Piorun kulisty to tytuł powieści chińskiego pisarza science fiction Cixina Liu. W polskich księgarniach pojawi się już w przyszłym tygodniu.

Piorun kulisty to tytuł powieści chińskiego pisarza science fiction Cixina Liu. W polskich księgarniach pojawi się już w przyszłym tygodniu.

Cixin Liu zdobył popularność i uznanie wśród anglojęzycznych czytelników dzięki trylogii science fiction Wspomnienie o przeszłości Ziemi (pierwszy tom to The Three-Body Problem). Seria ta spodobała się również polskim czytelnikom, więc wydawca, Dom Wydawniczy Rebis, idzie za ciosem.

Na 15 stycznia 2019 r. zapowiedziana została kolejna powieść Cixina Liu. Książka będzie nosiła tytuł Ball Lightning. Poniżej prezentujemy projekt okładki, a także krótki opis książki.

Piorun kulisty - okładka
Źródło: Rebis

W trakcie burzy piorun kulisty zabija rodziców czternastoletniego Chena, spalając ich na popiół. Od tego czasu Chen postanawia poświęcić życie badaniu tego bardzo rzadkiego zjawiska atmosferycznego, wciąż otoczonego tajemnicą. Jako naukowiec obsesyjnie poszukuje prawdy w stacjach meteorologicznych, w laboratoriach wojskowych, a nawet w opustoszałej radzieckiej bazie ukrytej na Syberii. Kolejne odkrycia pokazują, że to tajemnicze zjawisko prowadzi na całkowicie nieznane obszary fizyki. Z czasem Chen odkrywa, że rozszyfrowanie sekretu pioruna kulistego może wywołać katastrofalne wręcz skutki. Badania Chena nadają sens jego życiu, ale wiodą do konfliktu z bezwzględnymi wojskowymi i naukowcami, dla których w poszerzaniu wiedzy nie ma miejsca na etyczne dylematy. Czy piękna pani major, w której Chen jest skrycie zakochany, dąży do stworzenia śmiercionośnej broni?

Źródło: Rebis / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV