Control w Xbox Game Pass? Wydawca wyjaśnia

Phil Spencer wypowiedział słowa, które wprowadziły niemałe zamieszanie. Dotyczą one możliwości pojawienia się gry Control w Xbox Game Pass.

Phil Spencer wypowiedział słowa, które wprowadziły niemałe zamieszanie. Dotyczą one możliwości pojawienia się gry Control w Xbox Game Pass.

Michał Czubak
Michał Czubak
Tagi:  control 

Control to świetna gra, która cierpiała na problemy wieku dziecięcego: po premierze wielu graczy narzekało na problemy z płynnością i błędy. Te zostały już wyeliminowane, ale początkowe opinie mogły zniechęcić graczy do tytułu studia Remedy. Być może szanse na zapoznanie się z grą otrzymają abonenci Xbox Game Pass. Być może, ponieważ szef Xboxa, Phil Spencer, zapowiedział obecność gry w programie, ale wydawca nic o tym nie wie.

Spencer przekazał, że cieszy się, iż Control trafi do Xbox Game Pass i więcej osób będzie miało okazję się z grą zapoznać. Słowa szefa Xboxa zaskoczyły 505 Games, wydawcę gry.

Nie mamy żadnych wiadomości i ogłoszeń dotyczących Xbox Game Pass - oznajmił wydawca gry.

Również Microsoft odniósł się do słów Spencera.

Zdajemy sobie sprawę, że Control została wymieniona w kontekście biblioteki gier Xbox Game Pass i możemy potwierdzić, że był to błąd. (...) Na tę chwilę nie mamy planów dołączyć Control do biblioteki - informuje Microsoft.

Skąd więc Phil Spencer miał takie informacje? Nie wiadomo. Być może Microsoft dogadywał się z wydawcą w sprawie dodanie gry do biblioteki i rozmowy upadły, ale nie zdołano na czas poinformować o tym szefa Xboxa, który zdążył przekazać wiadomość o grze w XGP.

Źródło: vg247.com / fot. 505 Games

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV