Cyberpunk 2077: Duży otwarty świat, psy i koty. Co odróżnia grę od Wiedźmina 3?

Cyberpunk 2077 będzie różnić się od Wiedźmina 3 nie tylko klimatem, ale też konstrukcją wirtualnego świata.

Cyberpunk 2077 będzie różnić się od Wiedźmina 3 nie tylko klimatem, ale też konstrukcją wirtualnego świata.

Cyberpunk 2077 to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji ostatnich lat. Pierwszy jej teaser trafił do sieci w roku 2013 i przez długi czas o grze było cicho. Jej kampania marketingowa ruszyła dopiero w ubiegłym roku - w trakcie E3 w Los Angeles zaprezentowano nowy, efektowny zwiastun, a za zamkniętymi drzwiami przedstawiono obszerny fragment rozgrywki. Trwające ponad 50 minut wideo po pewnym czasie trafiło do sieci i dodatkowo rozbudziło zainteresowanie graczy, którzy wyczekują kolejnych informacji na temat tej produkcji.

Teraz dowiedzieliśmy się nieco więcej na ten temat dzięki wywiadowi, który francuski serwis JeuxActu przeprowadził z Maciejem Pietrasem, odpowiedzialnym za animacje w studiu CD Projekt RED. Ujawnił on kilka ciekawych informacji na temat tej nadchodzącej produkcji.

Pietras zdradza, że świat gry ma być bardzo duży, ale ustalenie jego rozmiarów może być trudne m.in. ze względu na wysokie, piętrowe budynki.

Zmierzenie rozmiarów świata Cyberpunk 2077 jest trudne. Wiedźmin 3 był bardzo rozległy. To otwarty świat z dużymi lokacjami. Droga z punktu A do B zajmowała dużo czasu z uwagi na podróż na grzbiecie konia, ale też przez to, że świat jest poziomy. Świat Cyberpunk 2077 rozciąga się też pionowo, wszędzie są budynki i przez to ich dokładne porównywanie nie jest łatwe.  

Całe miasto, które zwiedzimy jest stworzone ręcznie - nie ma tu elementów generowanych proceduralnie.

W demo widzieliście głównego bohatera, który opuszcza swój apartament, patrzy przez okno i widzi żyjący świat. Wchodząc do windy widzicie, że w budynku jest kilka pięter. Gra pozwala na wchodzenie do wielu budynków. Wszystko zostało zrobione ręcznie, bo wierzymy, że w taki sposób możemy zapewnić jakość. Nic nie jest tu tworzone proceduralnie. 

Animator zdradza też, że cały czas gry spędzimy w fikcyjnym Night City, w którym spotkamy też zwierzęta - nie ma jednak co oczekiwać tutaj fauny tak zróżnicowanej jak w Red Dead Redemption 2.

Cała akcja gry ma miejsce w Night City. To ogromna metropolia, którą można eksplorować. Co do zwierząt - spotkacie tu koty i psy, ale na tym koniec. 

Cyberpunk 2077 nie ma ustalonej daty premiery. Nieoficjalnie mówi się, że gra może zadebiutować w tym lub przyszłym roku.

Źródło: comicbook.com / fot. CD Projekt RED

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV