Repertuar kin Nowość Program TV

Fallout 76. Afera goni aferę. Bethesda banuje graczy

Kolejna afera wybuchła w świecie gry Fallout 76. Bethesda znów banuje graczy, za to, że zaleźli wejście do sekretnego pomieszczenia.

Bethesda, twórcy gry Fallout 76 znów przeszli samych siebie. Karzą graczy za to, że ci odkryli wejście do sekretnego pomieszczenia, które twórcy gry wykorzystywali. Tzw. pokój developerski stoi więc otworem dla każdego, kto odkryje wejście do pomieszczenia. Samo znalezienie pokoju niczym nie grozi, ale przekroczenie progu drzwi oznacza bana.

Pokój developerski to swoisty składzik z nieograniczoną liczbą przedmiotów, w tym także płatnych. Pomieszczenia te stosują twórcy wielu gier, bo umożliwia im to testowanie produkcji i eksperymentowanie z zasobami. Takie przestrzenie developerskie są jednak usuwane wraz z premierą gry. Tutaj tego nie zrobiono i w Fallout 76 można się do niego dostać.

To tylko pokazuje, jak bardzo zepsuta jest gra, albo jak mało czasu twórcy mieli na jej dokończenie, że zapomniano o tak istotnym elemencie gry, który pod żadnym pozorem nie powinien zostać udostępniony graczom. Smuci natomiast fakt, że Bethesda za swój błąd karze niewinnych graczy, tych zapaleńców, którzy mimo wszelkich przeciwności gry, zdecydowali się na eksplorację najsłabszego Fallouta, jaki się ukazał.

Afera z banami dla graczy, którzy znaleźli sekretne pomieszczenie to tylko jeden z wielu problemów wydawcy, który wcześniej zrobił „na szaro” tych, którzy zamówili kolekcjonerską edycję gry lub chciał wyciągnąć od graczy dodatkową kasę w wysokości ceny gry za świąteczne fatałaszki dla bohatera.

Gra Fallout 76 zadebiutowała 14 listopada. Z miejsca tytuł okazał się klapą zarówno na polu marketingowym, jak i sprzedażowym. Tytuł szybko doczekał się obniżki ceny, co rozzłościło tych graczy, którzy kupili grę w pre-orderze.

-
-

 

Źródło: gamerant.com / fot. Bethesda
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

X-Men i Deadpool w MCU? Co…

20 marca o godzinie 17:02 w życie wchodzi umowa, na mocy której 21st Century Fox…

Norbert Zaskórski
-

Diuna 1984 vs Diuna 2020 –…

Świat kina doczekał się już jednego widowiska na podstawie książki Diuna. Natomiast w 2020 roku…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zwiastuny filmu…

Joe Russo, współreżyser Avengers: Koniec gry potwierdził, żeby nie ufać zwiastunom. Wyjaśnił ich podejście do…

Adam Siennica
-

Stranger Things – pełny zwiastun 3.…

Netflix niespodziewanie opublikował pełny zwiastun 3. sezonu Stranger Things. Poznajemy szczegóły!

Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – zwiastun…

Quentin Tarantino po raz kolejny zebrał gwiazdorską obsadę. Zwiastun Pewnego razu... w Hollywood pokazuje pierwsze…

Michalina Reda
-

Gra o tron – Kit Harington…

Gra o tron to prawdopodobnie najbardziej znany współczesny serial, który stał się trampoliną do wielkiej…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.