Cyberpunk 2077 z kompletną historią i planami na dodatki

Cyberpunk 2077 ma być grą kompletną, a historia nie zostanie przez twórców pocięta. W przyszłości nie wykluczają oni jednak fabularnych rozszerzeń.

Cyberpunk 2077 ma być grą kompletną, a historia nie zostanie przez twórców pocięta. W przyszłości nie wykluczają oni jednak fabularnych rozszerzeń.

Marketing gry Cyberpunk 2077 rozkręcił się na dobre. Na E3 2019 zaprezentowano zwiastun gry oraz pokaz rozgrywki (niestety za zamkniętymi drzwiami), ruszyły także zamówienia przedpremierowe na edycję standardową i kolekcjonerską gry. Twórcy również coraz chętniej chwalą się informacjami na temat tej nadchodzącej produkcji - teraz dowiedzieliśmy się czegoś więcej na temat jej zakończenia (bez jakichkolwiek spojlerów) oraz planów na jej dalszy rozwój.

Alvin Liu odpowiedzialny za interfejs w grze, udzielił wywiadu dla serwisu Prima Games. Zdradził on, że deweloperom zależy na tym, aby gra była pełnowartościowym produktem, który opowie pełną historię. 

Nie chcę psuć nikomu zabawy, ale główna historia będzie bardzo satysfakcjonująca. Poznasz postacie i zobaczysz, jak się rozwijają. Zobaczysz to przez konflikty i rozwiązywanie tych konfliktów. To bardzo satysfakcjonujące zakończenie. Nie wstrzymujemy żadnej zawartości, nie wstrzymujemy historii po to, by zarobić na niej w przyszłości, sprzedawać w częściach czy coś w tym stylu. Otrzymacie całą, pełnowartościową grę.  

Liu dodaje jednak, że twórcy "rozmawiają o planach na przyszłe dodatki". Warto przypomnieć, że Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymał dwa bardzo duże rozszerzenia - Serca z Kamienia i Krew i Wino. Na szczególną wzmiankę zasługuje to drugie, które dodawało do gry około 30 godzin rozgrywki.  

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: primagames.com / fot. CD Projekt RED

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV