Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Czapki z głów – Robert Downey Jr. wymyślił finał Iron Mana i zmienił MCU

Okazuje się, że w finałowej scenie filmu Iron Man Robert Downey Jr. improwizował. Kevin Feige twierdzi, że to na zawsze zmieniło całe MCU.

Nie jest żadną tajemnicą, że w trakcie swojej kariery aktorskiej Robert Downey Jr. wielokrotnie improwizował w czasie pracy na planie, co potrafiło niektórych reżyserów doprowadzać do szewskiej pasji. Okazuje się jednak, że takie podejście aktora zmieniło oblicze MCU na zawsze – przynajmniej tak twierdzi szef Marvel Studios, Kevin Feige. W wywiadzie dla portalu Deadline zabrał on głos w sprawie ostatniej sceny filmu Iron Man, w której widzimy Tony’ego Starka potwierdzającego, że to on ukrywa się w zbroi herosa. Okazuje się teraz, że ta sekwencja… nie znajdowała się nawet w scenariuszu.

To Downey Jr. miał zaproponować twórcom i producentom taki obrót ekranowych spraw. Gdy o jego pomyśle dowiedział się Feige, był podekscytowany i dał zielone światło na słowa „I am Iron Man” przed napisami końcowymi. Prezes Marvel Studios uważa po latach, że był to przełomowy moment dla całego projektu:

Ten sukces zainspirował nas do pójścia dalej jeśli chodzi o zaufanie sobie nawzajem, tak, aby znaleźć równowagę pomiędzy wiernością duchowi komiksów a brakiem strachu w zmienianiu rzeczy. (…) To inspirowało nas w trakcie prac nad wszystkimi naszymi filmami. Uwielbiam to, że teraz, po 20 filmach, fani chcą od nas zmian i adaptacji. Chcą, byśmy inspirowali się komiksami, zamiast być przez nie zniewolonymi.

-
spoilery
-

Feige uważa również, że już po krótkim namyśle wiedział, iż wyznanie Tony’ego Starka doskonale pasuje do charakteru i mentalności tej postaci.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: Marvel

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny szokuje. 15. odcinek 9. sezonu to wydarzenia emocjonujące, ciekawe…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – Thanos bał…

W sieci pojawiła się związana z filmem Avengers: Koniec gry teoria, według której Thanos wysłał…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Adam Siennica
-

Spider-Man: Daleko od domu – plakaty…

Zgodnie z zapowiedziami Tom Holland opublikował nowe materiały promujące film Spider-Man: Daleko do domu. Trzy…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry wyjawi, dlaczego Kapitan…

Szef Marvel Studios, Kevin Feige, wyjawił, że Avengers: Koniec gry wyjawi, gdzie przez ostatnich kilkanaście…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.