Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

Czapki z głów – Robert Downey Jr. wymyślił finał Iron Mana i zmienił MCU

Okazuje się, że w finałowej scenie filmu Iron Man Robert Downey Jr. improwizował. Kevin Feige twierdzi, że to na zawsze zmieniło całe MCU.

Nie jest żadną tajemnicą, że w trakcie swojej kariery aktorskiej Robert Downey Jr. wielokrotnie improwizował w czasie pracy na planie, co potrafiło niektórych reżyserów doprowadzać do szewskiej pasji. Okazuje się jednak, że takie podejście aktora zmieniło oblicze MCU na zawsze – przynajmniej tak twierdzi szef Marvel Studios, Kevin Feige. W wywiadzie dla portalu Deadline zabrał on głos w sprawie ostatniej sceny filmu Iron Man, w której widzimy Tony’ego Starka potwierdzającego, że to on ukrywa się w zbroi herosa. Okazuje się teraz, że ta sekwencja… nie znajdowała się nawet w scenariuszu.

To Downey Jr. miał zaproponować twórcom i producentom taki obrót ekranowych spraw. Gdy o jego pomyśle dowiedział się Feige, był podekscytowany i dał zielone światło na słowa „I am Iron Man” przed napisami końcowymi. Prezes Marvel Studios uważa po latach, że był to przełomowy moment dla całego projektu:

Ten sukces zainspirował nas do pójścia dalej jeśli chodzi o zaufanie sobie nawzajem, tak, aby znaleźć równowagę pomiędzy wiernością duchowi komiksów a brakiem strachu w zmienianiu rzeczy. (…) To inspirowało nas w trakcie prac nad wszystkimi naszymi filmami. Uwielbiam to, że teraz, po 20 filmach, fani chcą od nas zmian i adaptacji. Chcą, byśmy inspirowali się komiksami, zamiast być przez nie zniewolonymi.

-
spoilery
-

Feige uważa również, że już po krótkim namyśle wiedział, iż wyznanie Tony’ego Starka doskonale pasuje do charakteru i mentalności tej postaci.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: Marvel
 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Najlepiej zarabiające aktorki 2018 roku

Magazyn Forbes przygotował zestawienie najlepiej zarabiających aktorek tego roku, uwzględniając ich zarobki z minionych 12…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Wojna bez granic – wątek…

Bracia Russo wypowiedzieli się na temat wątku Thora w filmie Avengers: Wojna bez granic, sugerując,…

Piotr Piskozub
-

Bracia Russo znów trollują. Ujawnili poetycki…

Bracia Russo ponownie postanowili strollować fanów czekających na ujawnienie prawdziwego tytułu filmu Avengers 4.

Piotr Piskozub
-

Tom Hardy jest zmęczony aktorstwem. Rozważa…

W jednym z ostatnich wywiadów na temat filmu Venom wcielający się w tytułową postać Tom…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Ant-Man i Osa – dlaczego to…

Reżyser filmu Ant-Man i Osa, Peyton Reed, zabrał głos na temat sceny po napisach ze…

Wiktor Fisz
-

TOP 10: Najciekawsze role Roberta De…

Z okazji 75. urodzin (tak, to już tyle!) aktora przygotowaliśmy zestawienie najlepszych naszym zdaniem ról…

Co o tym sądzisz?