Czy Marvel’s Spider-Man zaliczył downgrade? Ekspert wyjaśnia

Wygląda na to, że nie ma powodu do obaw i najnowsza gra na wyłączność konsoli PlayStation 4 nie będzie odstawać od przedpremierowych materiałów z rozgrywką.

Wygląda na to, że nie ma powodu do obaw i najnowsza gra na wyłączność konsoli PlayStation 4 nie będzie odstawać od przedpremierowych materiałów z rozgrywką.

Kilka dni temu w sieci wybuchła mała burza o... rozmiary kałuż w Marvel’s Spider-Man. Pewni gracze dokonali porównania tych obecnych grze z tymi, które prezentowano na przedpremierowych materiałach z rozgrywki i ich mniejszy rozmiar sprawił, że twórców gry posądzono o tzw. downgrade - czyli widoczne obniżenie jakości oprawy graficznej.

Czy jednak faktycznie Marvel’s Spider-Man wygląda teraz gorzej, niż jeszcze kilka miesięcy temu? Na ten temat wypowiedział się John Linneman. Możecie znać go z kanału Digital Foundry, który od lat zajmuje się testowaniem gier właśnie pod kątem ich grafiki oraz wydajności. Ma on kilka spostrzeżeń na temat całej sytuacji i jego zdaniem, choć kałuże faktycznie wyglądają inaczej, to wiele aspektów oprawy graficznej teraz wypada lepiej. Na pochwały zasługuje tez optymalizacja - gra, pomimo świetnej oprawy i otwartego świata, niemal przez cały czas trzyma stabilne 30 klatek na sekundę i to zarówno na PlayStation 4 Pro, jak i podstawowym modelu konsoli.

Zobaczcie pełną analizę przygotowaną przez Digital Foundry. W 3:20 możecie natrafić na mały spojler - jeśli chcecie go uniknąć przewińcie materiał do 3:30.

 

Źródło: youtube.com / fot. SIE

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV