Czy przemoc nakręca popularność serialu?
Kurt Sutter - twórca i prowadzący produkcję Sons of Anarchy zabrał głos w temacie promowania przemocy w amerykańskich serialach. Jak sam twierdzi - nigdy nie miał problemów z przekraczaniem granic w telewizji.
Kurt Sutter - twórca i prowadzący produkcję Sons of Anarchy zabrał głos w temacie promowania przemocy w amerykańskich serialach. Jak sam twierdzi - nigdy nie miał problemów z przekraczaniem granic w telewizji.
Sutter w przeszłości był głównym scenarzystą w serialu "The Shield" Shawna Ryana, w którym również nie przejmował się scenami pełnymi przemocy. Popiera również styl pisania kolejnych odcinków The Walking Dead, którym obecnie (do finału 3. sezonu) zajmuje się jego kolega - Glen Mazzara. Dziennikarze spytali Suttera, czy to właśnie przemoc i poważne tematy tak bardzo nakręcają oglądalność nie tylko The Walking Dead, ale też jego serialu - Sons of Anarchy.
- W "The Walking Dead" to istotna rzecz, ten serial ma dosyć specyficzny gatunek. Ludzie uwielbiają zombie, tak samo jak np. wampiry. Wystarczy, że napiszesz wokół nich dobrą historię i stworzysz interesujących bohaterów. Wydaje mi się, że przemoc, nadmiar krwi w takim serialu nie definiuje "The Walking Dead" jako serialu dramatycznego, ale bardziej podkreśla elementy ponadnaturalne, które odbierać można również jako kreskówkowe. Najważniejsze jest, by mieć do takiego czegoś dystans i nie czuć się obrzydzonym - powiedział Sutter.
Twórca Sons of Anarchy przyznał, że od zawsze, gdy starał się stworzyć wokół danego odcinka nieco większą temperaturę i zainteresowanie, korzystał z podniesienia poziomu brutalności. - Jestem facetem, który nigdy nie miał problemów z przekraczaniem granic. Często siadaliśmy z Shawnem Ryanem i zastanawiając się nad kolejnymi odcinkami, dochodziliśmy do wniosku, że jeśli jest coś, czego nie wolno nam zrobić, zróbmy to! Zawsze szukałem interesujących, często prowokacyjnych wątków, które jeszcze w telewizji się nie pojawiły. Bardzo dużo nauczyłem się od Shawna Ryana i teraz staram się to doświadczenie wykorzystywać przy tworzeniu "SoA". Jeśli w moim serialu pojawia się przemoc i złe rzeczy, zawsze mają swoje konsekwencje. Bohaterowie zawsze ponoszą odpowiedzialność, za to co zrobili.
Sutter odniósł się również do obecnej sytuacji w amerykańskiej telewizji. - Ciężko jest w ramówkach znaleźć serial, który będzie w dużym stopniu oparty na bohaterach. Shawn Ryan w zeszłym roku zrobił dobry serial pt. "The Chicago Code". To była świetna produkcja, w starym policyjnym stylu, ale nie była wystarczająco "głośna" dla ludzi, dlatego też nie zdobyła popularności. Jestem ciekaw jak będzie rozwijał się świat płatnej telewizji, czyli Netflix i Amazon. To ma sens, chcesz obejrzeć "House of Cards", płacisz dwa dolary i oglądasz kiedy chcesz. Może dzięki temu tak świetne seriale jak Damages i Friday Night Lights będą mogły gościć na antenie dłużej. Dzięki Bogu oba zostały uratowane przez DirecTV.
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1981, kończy 43 lat
ur. 1977, kończy 47 lat
ur. 1966, kończy 58 lat
ur. 1970, kończy 54 lat
ur. 1992, kończy 32 lat