Repertuar kin Nowość Program TV

Synowie Anarchii (2008)

Sons of Anarchy

Śr. ocena 8.6

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Synowie Anarchii - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Po 7 latach emisji, 92 odcinkach i niezliczonych chwilach przepełnionych emocjami ekipa Jaxa Tellera zjechała z ekranów telewizyjnych. Była to szalona jazda, do samego końca utrzymująca nad wyraz dynamiczne tempo. Warto sobie przypomnieć, za co pokochaliśmy ekipę SAMCRO, sięgając po polskie wydanie DVD z serialem „Synowie Anarchii”.

Synowie Anarchii” („Sons of Anarchy”) już od początku wzbudzali wielkie emocje. Temat podjęty przez Kurta Suttera obiecywał zagłębienie się w struktury działalności gangów motocyklowych. Dodajmy do tego rewelacyjną obsadę, chwytliwy soundtrack i nietuzinkowy zmysł twórczy amerykańskiego scenarzysty, a otrzymamy telewizyjną produkcję godną wielu nagród i niezliczonej rzeszy fanów. Widzowie, którzy dopiero rozpoczynają swój pobyt w Charming, z pewną dozą podniecenia zasiądą do następnej serii. Ci natomiast, którzy znają już całą historię Jaxa Tellera i mają w pamięci liczne zmiany, jakie dotknęły Redwood Original, z wielką radością powrócą na łono pierwotnego składu ekipy. Half Sack, Piney, Opie czy Hale przywołują na twarzy sentymentalny uśmiech samą swoją obecnością na ekranie.

Brutalność serialu Suttera towarzyszy nam już od pierwszych scen 2. serii. Gagi sytuacyjne, mimo iż naturalnie znajdują się w scenariuszu, słusznie przytłoczone zostają przez ciężką, lecz równocześnie wspaniałą psychologię serialu. Sezon 2. koncentruje się na konkretnym zagrożeniu: grupa neonazistów otwarcie rzuca wyzwanie wyjętym spod prawa obrońcom Charming. Zewnętrzne niebezpieczeństwo czerpie korzyści z wewnętrznego rozdarcia ekipy motocyklistów. Sprawa Donny ciąży nad klubem niczym ciemne chmury zwiastujące przerażający sztorm. Czujemy, jak stos niedopowiedzeń, nienawiści, rozgoryczenia i wyrzutów sumienia piętrzy się przed głównymi bohaterami. Konsekwentna autodestrukcja Tiga jest prawdopodobnie jednym z najciekawszych elementów tegoż sezonu. Nie zapominajmy także, że seria ta ukazuje pierwszy ważny krok w mrocznej metamorfozie Jaxa.

Niestety, wydanie DVD oferowane przez polskiego dystrybutora nie spełnia oczekiwań fanów serialu. Wizualnie 4-dyskowy zestaw prezentuje się zachęcająco – okładka to jedna z popularniejszych grafik promujących „SoA”, a płyty z wizerunkami bohaterów utrzymane są w krwistej tonacji. Na wewnętrznej stronie okładki do każdego dysku przypisane są konkretne epizody. Ta sama ściągawka znajduje się w menu.

Zobacz również: Pierwsze spojrzenie na „Sons of Anarchy: The Prospect”

Po odtworzeniu zawartości czeka nas gorzkie rozczarowanie. Skromne anglojęzyczne menu pozwala nam na wybranie konkretnych epizodów lub obejrzenie całości w właściwej kolejności. Polscy widzowie mają bardzo ograniczone możliwości. Edycja ta zawiera tylko wersję oryginalną i z polskim lektorem. Brak polskich napisów to największy minus tego wydania. Mimo iż fabularna jazda bez trzymanki Kurta Suttera zapewnia odbiorcom całą gamę emocji, to jednak niesmak po braku rzetelnego przygotowania DVD pod polskiego widza pozostaje. Poza tym 4-płytowa edycja DVD nie oferuje nic poza odcinkami 2. sezonu. Brak popularnej opcji komentarzy twórców, wpadek na planie, pozbawienie widza możliwości zerknięcia za kulisy produkcji czy niezamieszczenie jakichkolwiek materiałów promocyjnych czyni to wydanie nieciekawą propozycją na rynku dystrybucyjnym. Twórcza wartość 2. sezonu jest nieadekwatna do jego polskiego wydania na DVD. A szkoda, bo naprawdę warto przyozdobić sobie półkę „Synami Anarchii„.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Hector Salazar
Cameron Hayes
Ethan Zobelle
Robert 'Bobby' Munson
Tara Knowles

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Sezon 7:

 

 

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
weekend
-

Obraz przestępczości zorganizowanej w kinie i telewizji. Mafii już nie ma

Opowieści o mafii są jednymi z najpopularniejszych, jeśli chodzi o świat filmu i telewizji. Jednak…

Wiktor Fisz
weekend
-

Zachwyty i rozczarowania 2018 roku – Wiktor Fisz

Mimo że 2018 rok dał mi nieco w kość, stanowił wielce intensywny odcinek mojej popkulturowej…

Norbert Zaskórski
-

Black Friday: SERIALE. Najciekawsze oferty na czarny piątek 2018

Black Friday to dzień, który wiąże się ze sporymi obniżkami cen, także na hitowe seriale.…

Adam Siennica
-

Obejrzyj najnowsze zwiastuny seriali z San Diego Comic-Con 2018

Podczas San Diego Comic-Con odbyły się panele nadchodzących serialowych hitów. W tym artykule zebrałem dla…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.