Przeczytaj w weekend

David Fincher tworzy 2 seriale dla HBO

Reżyser David Fincher jest powiązany z dwoma nowymi projektami stacji HBO, serialem komediowym „Living On Video” oraz dramatycznym „Shakedown”, we współpracy z Jamesem Ellroyem.

Reżyser David Fincher jest powiązany z dwoma nowymi projektami stacji HBO, serialem komediowym „Living On Video” oraz dramatycznym „Shakedown”, we współpracy z Jamesem Ellroyem.

Marcin Rączka

Marcin Rączka

David Fincher ma już łącznie 3 projekty w przygotowaniu dla stacji HBO. Kilka miesięcy temu ogłoszono, że wyreżyseruje on wszystkie odcinki 1. sezonu serialu „Utopia”, opartego na brytyjskiej produkcji o tym samym tytule. Teraz do jego zobowiązań dochodzą 2 kolejne seriale.

W „Living On Video” reżyser powróci do swych dni jako reżysera teledysków. Autorami serialu przygotowywanego od miesięcy w HBO są Rich Wilkes i Bob Stevenson. Na pomysł serialu wpadł sam Fincher, który zajmie się reżyserią projektu. „Living On Video” dzieje się w Los Angeles, w 1983 roku. Główny bohater to Bobby, naiwny chłopak, który rzuca college i jedzie do Hollywood z marzeniami wyreżyserowania epickiego filmu science-fiction. Ostatecznie ląduje jednak w firmie produkującej teledyski. Serial będzie toczył się wokół wybuchającego w tamtym czasie przemysłu muzycznego – reżyserów, producentów nagrań i innych członków załogi, wielu z nich parających się narkotykami, widzianych oczami nowicjusza.

Czytaj także: "DIG" - trailery i plakat promocyjny

Scenariusz serialu jest gotowy, wkrótce rozpocznie się kompletowanie obsady. Jednym z najsłynniejszych teledysków wyreżyserowanych przez Finchera jest „Express Yourself” Madonny z 1980 roku.

Drugi projekt to serial noir „Shakedown”, którego autorem jest popularny pisarz James Ellroy. Umiejscowiony w tabloidowym świecie Los Angeles lat 50., serial koncentruje się na prywatnym detektywie, którego pierwowzorem jest prawdziwa postać, legendarny Fred Otash. Projekt nie jest adaptacją noweli Ellroya z 2012 roku o tym samy tytule, lecz oryginalnym pomysłem pisarza, początkowo przygotowywanym dla stacji FX. Fincher i Ellroy będą producentami wykonawczymi serialu.

Autor newsa: Stefan Łojko

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV