Death Stranding 2 powstanie? Hideo Kojima o szansach na kontynuację

Hideo Kojima nie wyklucza, że Death Stranding doczeka się kontynuacji. Na te będziemy musieli jednak prawdopodobnie trochę poczekać.

Hideo Kojima nie wyklucza, że Death Stranding doczeka się kontynuacji. Na te będziemy musieli jednak prawdopodobnie trochę poczekać.

Death Stranding to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku, a wielu graczy nie może doczekać się zapoznania z tą intrygującą opowieścią. I chociaż do tej pory wydawało się, że będzie to zupełnie odrębna i kompletna historia, to jej twórca, Hideo Kojima, nie wyklucza powstania kontynuacji w przyszłości. 

Kojima udzielił wywiadu dla serwisu GameSpot, gdzie został zapytany o to, czy rozważał uczynienie z Death Stranding większej serii i planuje stworzyć kontynuacje. Twórca początkowo nie wydawał się do tego pomysłu przekonany, ale później dodał, że "najtrudniejszą częścią w robieniu czegoś nowego jest konieczność stworzenia sequela i trzeciej części, albo nie zostanie to gatunkiem".

Warto tu przypomnieć, że Kojima już wcześniej stwierdził, że Death Stranding będzie przedstawicielem zupełnie nowego gatunku, który sam twórca określa mianem "strand game". Istotną rolę ma odgrywać tutaj tworzenie połączeń, a nie walka z przeciwnikami.  

Wygląda jednak na to, że na ewentualny sequel będziemy musieli trochę poczekać. Legendarny japoński twórca dodał na koniec, że "ma tylko jedno ciało" i musi "zaangażować się w wiele projektów". 

Death Stranding zadebiutuje 8 listopada, wyłącznie na PlayStation 4.

Źródło: dualshockers.com, gamespot.com / fot. SIE

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV