Diabeł Urubu: wkrótce kolejna książka Marlona Jamesa, laureata Bookera

Diabeł Urubu to debiutancka powieść Marlona Jamesa, autora Krótkiej historii siedmiu zabójstw - powieści wyróżnionej Nagrodą Bookera.

Diabeł Urubu to debiutancka powieść Marlona Jamesa, autora Krótkiej historii siedmiu zabójstw - powieści wyróżnionej Nagrodą Bookera.

Marlon James otrzymał nagrodę Bookera za książkę A Brief History of Seven Killings, a na naszym rynku wydana została też książka The Book of Night Women. Wydawnictwo Literackie na 13 lutego zapowiedziało wydanie John Crow’s Devil, jego literackiego debiutu z 2005 roku.

Diabeł Urubu to książka ukazująca z empatią i brutalną szczerością Jamajkę, rodzimą wyspę pisarza i mentalność jej mieszkańców. To także wstrząsająca wiwisekcja religijnej sekty.

Poniżej znajdziecie okładką odraz opis Diabła Urubu:

Diabeł Urubu - okładka
Źródło: Wyd. Literackie

Jest rok 1957. Niewielka wioska Gibbeah to zapomniane przez cywilizację miejsce, pokryte kurzem, pamiętające jeszcze czasy plantacji, ale obecnie pogrążone w biedzie. Mentalnym przywódcą miejscowej społeczności jest pastor Hector Blight, który bardziej niż wiernych kocha beczułki z rumem.
Pewnego dnia nad Gibbeah zaczynają krążyć złowieszcze czarne sępy. Wpadają do kościoła, rozbijając okna. W ślad za ptakami w wiosce pojawia się człowiek, który nazywa siebie Apostołem Yorkiem. Przejmuje kościół i pod sztandarem „ducha odnowy” wprowadza nowe zasady. Wokół Apostoła zaczynają gromadzić się ludzie, którzy chcą mu pomóc sprowadzić pozostałych mieszkańców na bogobojną ścieżkę.
Pastor Blight nie ma wyjścia, musi odstawić rum i odzyskać zaufanie wiernych. Który z duchowych przywódców wygra tę biblijną potyczkę o rząd dusz?

Źródło: Wyd. Literackie / fot. Wyd. Literackie

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV