Przeczytaj w weekend

Disney Plus oceniane wyżej niż Apple TV+

Firma analityczna YouGov przebadała wrażenia internautów na temat dwóch nowych serwisów streamingowych. Co Disney robi lepiej niż Apple?

Firma analityczna YouGov przebadała wrażenia internautów na temat dwóch nowych serwisów streamingowych. Co Disney robi lepiej niż Apple?

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  Apple 

Od debiutu Disney Plus i Apple TV+ minęło już kilka tygodni. Firma YouGov we współpracy z Variety Intelligence Platform przebadała, jaką opinię o serwisach mają ich amerykańscy użytkownicy. Najważniejszym wskaźnikiem, jaki przeanalizowano w trakcie ankiety, był ogólny poziom zadowolenia z oferowanych usług. Firma poprosiła użytkowników serwisów VoD, aby ocenili je w skali od 0 do 5. Aż 74% klientów Disney Plus oceniło serwis na cztery bądź pięć gwiazdek, z kolei jedynie 48% respondentów przyznało takie wysokie oceny Apple TV+.

Aby odzwierciedlić ogólnorynkową sytuację nowych graczy, do ankiety włączono także trzy inne platformy: Netflix, Amazon Prime Video oraz Hulu. Najbliżej Disney Plus w ocenie ogólnej uplasował się Netflix z 74% respondentów przyznających najwyższe oceny, zaś najsłabsze Hulu i tak prześcignęło Apple TV+, uzyskując 64% ocen na poziomie 4 lub 5 gwiazdek.

Disney został bardzo wysoko oceniony pod względem jakości interfejsu (77% ocen z górnej części skali), ustępując w tym względzie tylko Netflixowi (aż 88% ocen na 4-5 gwiazdek). I podobnie jak w rankingu ogólnym, tu także Apple okupuje doły listy: jedynie 53% respondentów przyznało, że interfejs TV+ można ocenić na co najmniej 4 gwiazdki. Drugie miejsce od końca zajął Amazon Prime video z 68% najwyższych ocen, a Hulu osiągnęło wynik na poziomie 73%.

Według Variety na tak niską ocenę może mieć wpływ fakt, że Apple TV+ funkcjonuje w ramach kontenera treści filmowych aplikacji Apple TV. Jest tylko jedną ze składowych aplikacji, w której można znaleźć także inne płatne treści. Z tego powodu dotarcie do materiałów Apple Originals jest mocno utrudnione. Z kolei Disney Plus powiela sprawdzony, netflixowy sposób filtrowania i wyświetlania treści, dzięki czemu jego obsługa jest bardziej intuicyjna.

Oba serwisy są dopiero na początku swojej kariery w branży VoD, jednak już teraz widać, który z nich cieszy się większą estymą. Jeśli Apple chce na poważnie konkurować z największymi rynkowymi graczami, musi skupić się na poprawie podstawowych elementów systemu. W końcu jak zauważają dziennikarze Variety, aż 25% respondentów w badaniu przeprowadzonym przez PwC przyznało, że jedną z kluczowych cech dobrego serwisu VoD jest przemyślany interfejs. A ten w Apple TV mógłby być znacznie czytelniejszy.

Źródło: Variety / Zdjęcie: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV