Dlaczego Deathstroke mógł powrócić do Arrow?

Warner Bros. nałożyło blokadę na postać Deathstroke'a, przez którą musiał on zniknąć z serialu. Twórca tłumaczy, co się stało, że w końcu pozwolono im go wykorzystać.

Twórcy Arrow mieli zakaz używania postaci Deathstroke’a po 2. sezonie serialu z uwagi na filmowe plany studia Warner Bros. Podobnie jak to miało miejsce z postaciami z Suicide Squad.  Deathstroke pojawiał się tylko gościnnie w kilku odcinkach.

Według Marca Guggenheima, producenta serialu Arrow, Warner Bros. porzucił plany na Deathstroke’a w kinach i dlatego też odblokowali im możliwość większego wykorzystania tej postaci w 6. sezonie.

– Oni kontrolują te postacie. Mieliśmy taki okres, kiedy DC mówiło: Mamy plany na Deathstroke’a, które nie są związane z Arrow. To zmieniło się pod koniec 2016 roku. Wiedzieliśmy, że wracamy na Lian Yu, więc musieliśmy pokazać Slade’a Wilsona. Poszedłem więc do DC i powiedziałem: „Słuchajcie, wiem, że macie dla niego plany i fajnie, ale musicie nam pozwolić go wziąć, ponieważ nie możemy pojechać na Lian Yu i nie wprowadzić go do fabuły”.

Zapowiada jednocześnie, że w 6. sezonie dostaniemy dwa odcinki opowiadane z perspektywy Slade’a Wilsona, którego ponownie zagra Manu Bennett. Będą rozbudowane retrospekcje o tej postaci. Będą to odcinki 5 i 6 w nadchodzącym sezonie.

To jest o tyle ciekawe, że zlikwidowanie zakazu jest związane z ważnymi wydarzeniami za kulisami filmów DC. Pod koniec ubiegłego roku zaczęto mówić o tym, że Ben Affleck nie zrobi The Batman. Prawdopodobnie wówczas wizja na solowy film, w którym miał pojawić się Deathstroke uległa zmianie. Co zostało potwierdzone w lutym 2017 roku, gdy zatrudniono Matta Reevesa do reżyserii i napisana scenariusza od nowa.

Źródło: screencrush.com / zdjęcie główne: materiał prasowe

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
0 -

Jak się robi sceny erotyczne w…

Bogusław Linda uchylił rąbka tajemnicy i opowiedział, jak wygląda realizacja scen łóżkowych w polskim kinie.…

Magda Muszyńska
spoilery
0 -

The Walking Dead: sezon 8, odcinek…

Po dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w poprzednich odcinkach The Walking Dead, przyszedł czas na…

Ocena recenzenta:
7
Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Takiej opinii o Lidze Sprawiedliwości nie…

Kevin Smith podzielił się w sieci krótką opinią o filmie Liga Sprawiedliwości. Wygląda na to,…

Dawid Muszyński
0 -

Runaways: sezon 1, odcinek 1 –…

Podczas panelu na NY Comic Con poświęconego serialowi Runaways, który w listopadzie będzie miał swoją…

Ocena recenzenta:
7
Norbert Zaskórski
0 -

Kolejne złe wiadomości dla DCEU. Liga…

Według najnowszych prognoz widowisko DCEU o przygodach grupy największych herosów tego uniwersum może zanotować finansowe…

Michał Kujawiński
0 -

Filmy, które zdobyły popularność po latach

Nie wszystkie filmy, które dzisiaj uważamy za klasyki i przykłady świetnego kina, od razu osiągnęły…

Co o tym sądzisz?