Dlaczego Superman nigdy nie wyłącza swojego supersłuchu?

Komiksowy zeszyt Superman #2 wyjawia nam, dlaczego Superman nigdy nie wyłącza swojego nadludzkiego słuchu i wzroku.

Komiksowy zeszyt Superman #2 wyjawia nam, dlaczego Superman nigdy nie wyłącza swojego nadludzkiego słuchu i wzroku.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

Tagi:  superman 
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Jak doskonale wiedzą fani komiksów, Superman praktycznie nigdy nie wyłącza swojego supersłuchu czy superwzroku - taki obrót spraw od dawna zastanawiał wielu miłośników powieści graficznych. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie podsuwa nam zeszyt Superman #2.

Widzimy w nim rozmowę Człowieka ze Stali i Green Arrowa. Ten drugi pyta Clarka, czy jego życie nie było "piekłem", dodając jeszcze:

Prawdziwym piekłem! Nie możesz przestać widzieć szaleństwa tego świata z powodu swojego superwzroku. Nie możesz przestać widzieć i słyszeć wszystkich horrorów, jakie rozgrywają się na tej planecie!

Odpowiedź Supermana brzmi następująco:

Po pierwsze... Mogę. Mogę to wyłączyć, kiedy tylko zechcę. Ale nie robię tego. Nigdy tego nie zrobiłem i nigdy tego nie zrobię. Choć mogę. Wszyscy możemy. Mógłbym opuścić tę planetę i już nigdy na nią nie wrócić. Ale te krzyki wołających o pomoc nigdy nie ucichną. Nienawiść i ignorancja nigdy nie ustaną. Czasami to po prostu łamie moje serce.

Clark dodaje jeszcze:

To, czego nie chce widzieć lub słyszeć wielu ludzi, ja muszę. To, co dzieje się po tym krzyku. Ludzie pomagają. Częściej niż rzadziej pojawia się krzyk i ktoś będący nieopodal rusza z pomocą, zanim nawet ja kiwnę palcem. Ludzie robią to, co do nich należy. To wspaniałe móc to widzieć. Naprawdę piękne. Policjanci, strażacy, lekarze, nawet politycy. Nic nie jest doskonałe i nigdy nie będzie, ale... świat działa.

Heros podsumowuje swoją wypowiedź:

To właśnie to, co widzę i słyszę każdego dnia. Widok i dźwięk milionów ludzi, którzy po prostu się starają.

Komentatorzy w sieci twierdzą, że w wypowiedzi Supermana została zawarta kwintesencja tej postaci. Jak ujął to jeden z internautów:

To żaden bóg, amerykański symbol, kosmita czy heros. To prosty i szczery gość, który chce tylko zrobić to, co właściwe, bo tak nauczyli go rodzice.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: DC

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

D.J. Cotrona

D.J. Cotrona

ur. 1980, kończy 39 lat

Joan Collins

Joan Collins

ur. 1933, kończy 86 lat

Melissa McBride

Melissa McBride

ur. 1965, kończy 54 lat

Ryan Coogler

Ryan Coogler

ur. 1986, kończy 33 lat

Lea DeLaria

Lea DeLaria

ur. 1958, kończy 61 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV