Doom Eternal opóźniony. Gra pojawi się na rynku w przyszłym roku

Doom Eternal miał zadebiutować jeszcze w tym roku, ale twórcy potrzebują więcej czasu na dopracowanie tytułu. Zagramy w niego kilka miesięcy później.

Doom Eternal miał zadebiutować jeszcze w tym roku, ale twórcy potrzebują więcej czasu na dopracowanie tytułu. Zagramy w niego kilka miesięcy później.

id Software, za pośrednictwem Twittera, przekazało graczom niezbyt dobrą informację. Twórcy gry Doom Eternal poinformowali, że w tym roku nie będzie nam dane zejść do piekielnych czeluści. Gra została opóźniona i jej nową datą premiery jest 20 marzec 2020 roku. Przypomnijmy, pierwotnie nowy Doom miał na rynku ukazać się jeszcze w tym roku, a konkretnie 22 listopada.

Ta data premiery dotyczy wyłącznie wydania na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wersja gry na Nintendo Switch ma pojawić się "jakiś czas" po debiucie na pozostałych platformach. 

Wraz z przesunięciem daty premiery dokonano także innych zmian:

  • Tryb Inwazji, który pozwoli dołączyć do sesji innego gracza w roli demona, pojawi się krótko po premierze gry jako darmowa aktualizacja;
  • Oprócz wersji na Nintendo Switch, DOOM 64 pojawi się także na Xbox One, PlayStation 4 i PC;
  • DOOM 64 dodawany będzie jako bonus przedsprzedażowy do Doom Eternal, więc każdy, kto zamówi grę przed premierą, będzie mógł za darmo pobrać i zagrać w ten klasyczny tytuł. DOOM 64 pojawi się na wszystkich platformach 20 marca 2020.

Źródło: twitter.com / fot. Bethesda

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV