Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement
 

Drugi sezon „House of Cards” w Polsce

Już 21 lutego, zaledwie tydzień po amerykańskiej premierze, platforma nc+ udostępni abonentom drugi sezon serialu House of Cards. Nowe odcinki będzie można obejrzeć w serwisie SERIALE+, jednej z kolekcji VOD platformy nc+.

Pierwszy sezon House of Cards był dostępny w kolekcji SERIALE+ od lipca 2013 a następnie, w październiku 2013 był emitowany na antenie autorskiego kanału filmowego nc+, ale kino+. Serial przyciągnął przed ekrany łącznie 1,6 mln osób, wywołując żywiołowe dyskusje na forach i profilach społecznościowych platformy. W marcu ale kino+ planuje powtórkę całej pierwszej serii.

House of Cards to jeden z najlepszych politycznych seriali wszech czasów. Głównym bohaterem jest bezwzględny i charyzmatyczny kongresmen Frank Underwood, który w wyścigu o władzę nie cofa się przed niczym. W zrealizowaniu planu obalenia prezydenta Stanów Zjednoczonych pomaga mu żona Claire, szefowa ogromnej fundacji charytatywnej. W rolach małżonków, którzy zrobią wszystko, by stać się najbardziej wpływową parą w amerykańskiej polityce, wystąpili nominowany do Emmy i Złotego Globu Kevin Spacey oraz nagrodzona w tym roku Złotym Globem Robin Wright.

Pierwszy sezon House of Cards pokazaliśmy premierowo w Polsce 5 miesięcy po Netfliksie. Cieszę, się, że drugą serię możemy zaoferować naszym abonentom  już w tydzień po amerykańskiej premierze. Abonenci platformy zobaczą nowe odcinki tego kultowego serialu w doskonałej jakości technicznej, z profesjonalnie przygotowaną polską ścieżką dźwiękową bądź napisami – mówi Arkadiusz Mierzwa, Dyrektor ds. Komunikacji i PR nc+.

Pierwsza seria kończy się w momencie, gdy marzenia Underwoodów się spełniają – Frank dostaje nominację na stanowisko wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Nie wie jeszcze, że na trop jego manipulacji i zbrodni wpadła jego była kochanka, dziennikarka Zoe Barnes (Kate Mara).

Akcja drugiego sezonu jest osadzona wokół rozgrywek Franka z dziennikarzami śledczymi i politycznymi oponentami. Stanowisko wiceprezydenta USA da bowiem Underwoodom upragnioną władzę, ale również sprowadzi na nich potężnych wrogów. Jednym z nich będzie Raymond Tusk, który w zamian za poparcie kandydatury Franka na urząd wiceprezydenta, powróci z żądaniami politycznych przysług. Z czasem stanie się bardzo niewygodny. Na horyzoncie pojawią się także Adam, kochanek Claire, oraz Remy Danton – lobbysta, którego łączą z Claire nie do końca czyste interesy. Aby przetrwać, Frank wcieli w życie dewizę: „Polujesz lub zapolują na ciebie”. Odczują to zwłaszcza dziennikarze, którzy będą pracować nad udowodnieniem tezy, że samobójstwo kongresmena Petera Russo było sprytnie zaplanowanym morderstwem. Gra będzie się toczyć o najwyższą stawkę, a Frank nie dopuści do tego, by jego imperium rozsypało się niczym domek z kart.

Źródło: informacja prasowa
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Wikingowie to serialowy trup, ale życie…

Chcemy pokazać Wam listę zakulisowych zdjęć z planu serialu Wikingowie.

Piotr Piskozub
-

MCU – z kim Spider-Man może…

Z kim jeszcze w MCU może walczyć Spider-Man po filmie Daleko od domu? Oto ranking…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Avengers: Endgame – wyciekło zdjęcie figurek…

Do premiery filmu Avengers: Endgame nie pozostało tak naprawdę dużo czasu. Na razie mieliśmy tylko…

Dawid Muszyński
-

Punisher: sezon 2 – recenzja

Frank Castle powraca w swoim najprawdopodobniej finałowym sezonie. Jak wypada tym razem? Przeczytajcie nasza bezspojlerową…

Ocena recenzenta:
9
Adam Siennica
spoilery
-

Wikingowie: sezon 5, odcinek 18 –…

Wikingowie w sezonie 5B przechodzą samych siebie. 18. odcinek to pasmo kolejnych dziwacznych fabularnych decyzji,…

Ocena recenzenta:
3
Adam Siennica
spoilery
-

Star Trek: Discovery: sezon 2, odcinek…

Star Trek: Discovery powrócił z 2. sezonem. Czy nowy odcinek należał do udanych? Oceniam ze…

Ocena recenzenta:
6

Co o tym sądzisz?