EA: lootboksy to niespodzianki, a nie hazard
Electronic Arts staje w obronie skrzyń z losową zawartością. Przed Brytyjskim Komitetem ds. Cyfrowej, Kultury, Mediów i Sportu stawił się przedstawiciel EA.
Electronic Arts staje w obronie skrzyń z losową zawartością. Przed Brytyjskim Komitetem ds. Cyfrowej, Kultury, Mediów i Sportu stawił się przedstawiciel EA.
Lootboksy to skrzynie z losową, wirtualną zawartością, w których znaleźć można przeróżne przedmioty do gier wideo. Taki system początkowo kojarzony był przede wszystkim z grami free to play, ale z czasem trafił też do produkcji dostępnych w pełnej cenie i kosztujących na premierę około 200 zł.
W środę odbyło się posiedzenie Brytyjskiego Komitetu ds. Cyfrowej, Kultury, Mediów i Sportu. Omawiany na nim był m.in. temat skrzyń z losową zawartością. Na posiedzeniu komisji stawili się przedstawiciele EA oraz twórców Fortnite.
W ten sposób Hopkins odniósł się do tematu paczek FUT do piłkarskiej serii FIFA 19. Zaś samo kupowanie skrzyń z losową zawartością nazywa "elementem zaskoczenia", gdyż nie ma pewności co do konkretnej zawartości, jaka się w niej znajduje. Porównuje on lootboksy w grach EA do popularnych jajek niespodzianek, w których za określoną cenę otrzymujemy zabawkę-niespodziankę.
Lootboksy od kilku lat stanowią problem dla twórców i prawodawców. Oliwy do ognia dolało Electronic Arts, które wypuściło grę Star Wars: Battlefront II z bardzo kontrowersyjnym systemem skrzyń z losową zawartością.
Przykładowo w Belgii obowiązuje zakaz sprzedawania kart FUT. Rząd brytyjski uznał natomiast, że to nie hazard, ale może stanowić zagrożenie dla młodych osób, które w przyszłości przerodzi się w uzależnienie. Natomiast książę Harry w kwietniu tego roku publicznie nawoływał do zakazania gry Fortnite i jej podobnych na terenie całego imperium z uwagi na uzależnienie, jakie rzekomo ma ona powodować.
Źródło: vg247.com / fot. EA
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat