EA może mieć problemy w Belgii. Wszystko przez lootboksy w FIFA 19

Wygląda na to, że to jeszcze nie koniec zamieszania wokół skrzynek z płatną zawartością w Belgii.

Wygląda na to, że to jeszcze nie koniec zamieszania wokół skrzynek z płatną zawartością w Belgii.

Niedawno informowaliśmy o zmianach w Overwatch, które przygotowano specjalnie z myślą o rynku belgijskim, gdzie lootboksy zostały uznane przez hazard. Firma Blizzard zdecydowała się więc na usunięcie płatnych skrzynek. Podobne kroki przedsięwzięły też firmy Valve i 2K Games, również decydując się na usunięcie lootboksów.

Nieco inaczej sytuacja ma wyglądać w przypadku gry FIFA 19. Jak donosi serwis Eurogamer, EA nie usunęło skrzynek z kolejnej części swojej piłkarskiej serii, przez co firma znalazła się na celowniku prokuratury. Niewykluczone więc, że cała sprawa ostatecznie trafi do sądu.

Belgijski rząd uznaje lootboksy za hazard ze względu na ich losowość - gracze nie wiedzą jakie przedmioty znajdują się w płatnych skrzynkach, często nie wiadomo nawet na ile przedmiotów można liczyć.

W maju tego roku prezes EA, Andrew Wilson, wypowiedział się na ten temat i nie zgodził się ze stanowiskiem rządu Belgii, stwierdzając, że w przypadku serii FIFA gracze zawsze otrzymują określoną ilość przedmiotów w każdej paczce i trudno uznać to za hazard, ponieważ nie ma tam możliwości sprzedaży wirtualnych przedmiotów za prawdziwe pieniądze.

Źródło: eurogamer.net / fot. EA

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

 

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Channing Tatum

Channing Tatum

ur. 1980, kończy 39 lat

Ivana Milicevic

Ivana Milicevic

ur. 1974, kończy 45 lat

Amit Shah

Amit Shah

ur. 1981, kończy 38 lat

Pablo Schreiber

Pablo Schreiber

ur. 1978, kończy 41 lat

Stana Katic

Stana Katic

ur. 1978, kończy 41 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV