Przeczytaj w weekend

EA rozpoczęło testy Project Atlas. To kolejna usługa oferująca granie w chmurze

Testy usługi o nazwie Project Atlas rozpoczęły się niespodziewanie, bez żadnych wielkich zapowiedzi.

Testy usługi o nazwie Project Atlas rozpoczęły się niespodziewanie, bez żadnych wielkich zapowiedzi.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Electronic Arts jest kolejną firmą, która pracuje nad własną usługą oferującą granie w chmurze. Ta nazwana jest Project Atlas, jej testy niespodziewanie się rozpoczęły i potrwają jeszcze dwa tygodnie. Ich celem, jak mówi Ken Moss, jest sprawdzenie, jak usługa sprawdza się w w praktyce - chodzi m.in. o jakość obrazu i ewentualne opóźnienia. 

Zainteresowani mogą zapisać się do testów - jedynym wymogiem jest posiadanie konta Origin. Wybrani gracze będą mieli możliwość sprawdzenia czterech gier dostępnych aktualnie w ramach Project Atlas. Są to FIFA 19, Titanfall 2, Need For Speed: Rivals oraz Unravel. Wybór tych produkcji nie jest przypadkowy - oferują one różne rodzaje rozgrywki i oprawy, co ma pomóc w sprawdzeniu działania usługi w różnych warunkach.

We wpisie informującym o rozpoczęciu testów wspomniano również, że Project Atlas ma z czasem pozwolić na doświadczanie gier EA na różnych urządzeniach. Wymieniono m.in. telewizory, pecety, a także tablety i smartfony. Zdradzono również, że usługa będzie kompatybilna ze standardowymi wersjami PC - gracze będą mogli przenieść tam swoje postępy i uczestniczyć w grach multiplayer.

Innych szczegółów na ten moment nie ujawniono. Nie wiemy też, kiedy Project Atlas miałoby zaoferować, ile będzie kosztować i jakie gry zaoferuje.  

Źródło: theverge.com / fot. EA

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Nancy Travis

Nancy Travis

ur. 1961, kończy 58 lat

Jerry Bruckheimer

Jerry Bruckheimer

ur. 1943, kończy 76 lat

David James Elliott

David James Elliott

ur. 1960, kończy 59 lat

Cheryl Hines

Cheryl Hines

ur. 1965, kończy 54 lat

Michael Hirst

Michael Hirst

ur. 1952, kończy 67 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV