EA rozpoczęło testy Project Atlas. To kolejna usługa oferująca granie w chmurze

Testy usługi o nazwie Project Atlas rozpoczęły się niespodziewanie, bez żadnych wielkich zapowiedzi.

Testy usługi o nazwie Project Atlas rozpoczęły się niespodziewanie, bez żadnych wielkich zapowiedzi.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak

Electronic Arts jest kolejną firmą, która pracuje nad własną usługą oferującą granie w chmurze. Ta nazwana jest Project Atlas, jej testy niespodziewanie się rozpoczęły i potrwają jeszcze dwa tygodnie. Ich celem, jak mówi Ken Moss, jest sprawdzenie, jak usługa sprawdza się w w praktyce - chodzi m.in. o jakość obrazu i ewentualne opóźnienia. 

Zainteresowani mogą zapisać się do testów - jedynym wymogiem jest posiadanie konta Origin. Wybrani gracze będą mieli możliwość sprawdzenia czterech gier dostępnych aktualnie w ramach Project Atlas. Są to FIFA 19, Titanfall 2, Need For Speed: Rivals oraz Unravel. Wybór tych produkcji nie jest przypadkowy - oferują one różne rodzaje rozgrywki i oprawy, co ma pomóc w sprawdzeniu działania usługi w różnych warunkach.

We wpisie informującym o rozpoczęciu testów wspomniano również, że Project Atlas ma z czasem pozwolić na doświadczanie gier EA na różnych urządzeniach. Wymieniono m.in. telewizory, pecety, a także tablety i smartfony. Zdradzono również, że usługa będzie kompatybilna ze standardowymi wersjami PC - gracze będą mogli przenieść tam swoje postępy i uczestniczyć w grach multiplayer.

Innych szczegółów na ten moment nie ujawniono. Nie wiemy też, kiedy Project Atlas miałoby zaoferować, ile będzie kosztować i jakie gry zaoferuje.  

Źródło: theverge.com / fot. EA

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV