Repertuar kin Nowość Program TV
 

Ekipa serialu Westworld o pracy przy nadchodzącym sezonie

Podczas tegorocznego festiwalu South by Southwest, gwiazdy i twórcy serialu Westworld opowiadali o nadchodzącym sezonie, zdradzając kilka ciekawych szczegółów.

Już niedługo swoją premierę będzie mieć długo oczekiwany 2. sezon serialu Westworld. Im bliżej do jego debiutu, tym więcej informacji pojawia się w sieci i choć tak naprawdę nie wiemy jeszcze co dokładnie wydarzy się w poszczególnych odcinkach, kolejne przesłanki od twórców są dla fanów nie lada ciekawostkami. Podczas tegorocznego festiwalu SXSW, South by Southwest, ekipa serialu Westworld wzięła udział w konferencji prasowej, na której rozmawiała z fanami. W panelu wzięli udział Evan Rachel Wood, Thandie Newton, James Marsden, Jeffrey Wright oraz showrunnerzy Lisa Joy i Johnathan Nolan. Oto najciekawsze informacje:

  • Zapytany o to, jak to jest powrócić do serialu po tak długim czasie, Newton odpowiada: „Nie mogłam się doczekać! Napięcie było ogromne!”
  • Na to samo pytanie odpowiedziała również Evan Rachel Wood, która przyznała, że po przybyciu na plan wyczuwało się pewnego rodzaju napięcie. Aktorka tajemniczo dodała: „To nie skończy się dobrze…”, kończąc wypowiedź śmiechem.
  • Potwierdzono, że w 2. sezonie będziemy mieć do czynienia z samurajami, jednak wciąż nie padło konkretnie, że akcja rozegra się w Shogun World. Kiedy aktorzy i twórcy zostali o to zapytani, zapadła cisza, aż w końcu James Marsden odpowiedział: „Wyczyścili nam pamięć, nie możemy wam powiedzieć”.
  • Podczas kręcenia scen, aktorzy mieli takie samo pojęcie o fabule bieżącej, jakie teraz mają widzowie. Wood komentuje to słowami: „To trochę jak z cebulą – obierasz ją warstwa po warstwie. Dużo tego zobaczycie w 2. sezonie”.
  • Newton dodaje: „Nie wiemy, co się dzieje. I kiedy już myślisz, że jest okej i zadomowisz się w roli, wszystko zostaje zniszczone i musisz zaczynać od nowa”.
  • Jak mówi Jeffery Wright, odtwórca roli Bernarda: „Pierwszy sezon polega na ustaleniu pewnych zasad, a następnie zostają one rozerwane na części”. Dodał, że jego własną postać było mu bardzo wygodnie odgrywać na ekranie, ponieważ zarówno aktor jak i serialowy Bernard nie mieli pojęcia co się wokół nich dzieje.
  • Showrunnerzy serialu zdradzają, jakie mają podejście do pracy nad produkcją. Jak mówi Nolan, traktują ten serial jako plan filmowy: „Zmieniamy zasady gry i odnawiamy całą historię każdego sezonu”. Joy dodaje, że podczas tworzenia serialu kładli nacisk na tematy filozoficzne i technologiczne, a w drugim sezonie skupiają się na tym, co potrafią aktorzy i do czego są zdolni. Nowa odsłona ma skupić się na ich moralnych decyzjach. Zmieni się również to, do kogo odczuwamy nasze współczucie i sympatię.
  • Newton i Wood zostały zapytane, jak to jest odgrywać tak silne postaci kobiece. Newton powiedziała: „To dobre uczucie. To normalne być silną!”. Wood dodała, że nie czuje się ograniczona i odniosła się do aktualnej sytuacji w Hollywood: „Sztuka naśladuje życie – robimy to z jakiegoś powodu. Granie tej postaci całkowicie mnie zmieniło.

spoilery
-
-

2. sezon zadebiutuje w kwietniu.

 

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: HBO

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

W jaki sposób obsada Avengers: Wojna…

Wokół filmu Avengers: Wojna bez granic budowana była wielka tajemnica i mogliśmy jedynie domyślać się…

Adam Siennica
-

Kontynuacja Spider-Man: Homecoming ma oficjalny tytuł

Tom Holland oficjalnie ujawnił w sieci oficjalny tytuł oczekiwanych kolejnych przygód Spider-Mana. Jak brzmi tytuł…

Adam Siennica
-

Sceny po napisach filmu Ant-Man i…

W USA odbyły się pierwsze pokazy dla prasy filmu Ant-Man i Osa. Są sceny po…

Michał Kujawiński
-

Spawn będzie inny od filmów Marvela…

Twórca i reżyser filmowego Spawna, Todd McFarlane podzielił się szczegółami dotyczącymi tego, w jaki sposón…

Michał Kujawiński
-

Po 25 latach kanał Viva kończy…

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, koncern Viacom zdecydował, że niemiecka stacja telewizyjna VIVA kończy nadawanie z…

Michał Kujawiński
-

Broń Hana Solo z Powrotu Jedi…

Blaster Hana Solo został sprzedany na aukcji w Las Vegas. Tym samym rekwizyt z Gwiezdnych…

Co o tym sądzisz?