Ekran ScreenX po raz pierwszy w Polsce. Nowa technologia w Cinema City

W Cinema City w Galerii Mokotów powstanie pierwsza w Polsce sala projekcyjna ScreenX. Obejrzymy na niej filmy wyświetlane na trzech ekranach projekcyjnych jednocześnie.

W Cinema City w Galerii Mokotów powstanie pierwsza w Polsce sala projekcyjna ScreenX. Obejrzymy na niej filmy wyświetlane na trzech ekranach projekcyjnych jednocześnie.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  ScreenX 

W czerwcu 2018 roku firma CJ 4DPLEX nawiązała współpracę z Cineworld Group, operatorem sieci Cinema City, w ramach której miało powstać 100 innowacyjnych sal kinowych ScreenX w 10 krajach na świecie. Jak poinformował nas Marcin Zwierzchowski autor bloga Kulturalny Człowiek, Polska weszła do tego elitarnego grona i już wkrótce widzowie z naszego kraju będą mogli oglądać najnowsze produkcje w wysoce immersyjnym, 270-stopniowym formacie projekcyjnym. Technologia ScreenX rozszerza klasyczny obraz kinowy wykorzystując dwa dodatkowe projektowy ulokowane po bokach sali kinowej.

ScreenX to jedyny w swoim rodzaju system multiprojekcyjny opracowany przez południowokoreańską korporację CJ CGV, który ma nadać filmom niesamowitej głębi. Filmy wyświetlane w tym formacie wychodzą dalece poza ramy klasycznego kadru, gdyż technologia ScreenX rozszerza obraz filmów fabularnych i reklam pre-show za pośrednictwem 270-stopniowego obrazu wyświetlanego na trzech ścianach kina. Dotychczas produkcje w tym formacie były dystrybuowane wyłącznie na 142 ekranach, z czego aż 86 powstało w Korei Południowej a 44 e Chinach. W Stanach Zjednoczonych do tej pory funkcjonowały 3 sale ScreenX, 4 w Turcji, 2 w Wietnamie i po jednej w Tajlandii, Japonii oraz Indonezji. Od marca z potencjału tej technologii skorzystają także widzowie warszawskiego kina Cinema City w Galerii Mokotów.

- Nasza współpraca z CJ 4DPLEX wykracza poza przyspieszenie instalacji nowych lokalizacji 4DX i ScreenX na całym świecie, tworząc wspólną wizję wciągającego kina przyszłości. Dążymy do utrzymania wysokiej jakości środowiska filmowego we wszystkich naszych lokalizacjach we wszystkich regionach, a przyjęcie najbardziej innowacyjnych technologii kinowych jest kluczem do zapewnienia naszym klientom jak najlepszej jakości - powiedział Mooky Greidinger, dyrektor generalny Cineworld Group.

Dotychczas w formacie ScreenX można było oglądać takie produkcje jak King Arthur: Legend of the Sword, Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales, Kingsman: The Golden Circle, Black Panther i Rampage . Wkrótce pokażą się multiprojekcyjne wersje takich hitów jak Captain Marvel, Shazam!, Godzilla: King of the Monsters, Pokémon Detective Pikachu

 

Źródło: naekranie.pl / Zdjęcie: Materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV