Eskadra Orła - bracia Russo stworzą adaptację anime. Cherry z kategorią R [SDCC 2019]

Obecni na Comic-Conie bracia Russo podzielili się informacjami na temat swoich nowych projektów - filmu Cherry i adaptacji znanego anime, Eskadra orła.

Obecni na Comic-Conie bracia Russo podzielili się informacjami na temat swoich nowych projektów - filmu Cherry i adaptacji znanego anime, Eskadra orła.

Trwa San Diego Comic-Con, największa impreza popkulturowa roku, podczas której sieć zostaje zalana ciekawostkami i newsami na temat nowych produkcji. Jedną z nich jest także informacja o bieżących projektach braci Russo, twórców filmu Avengers: Koniec gry i kilku poprzednich odsłon MCU. Reżyserzy byli obecni na konwencie, gdzie zapowiedzieli kilka intrygujących projektów, w których obejmą stanowisko producentów.

Ważną informacją płynącą z ich panelu jest ta mówiąca o tym, że bracia Russo wyprodukują nową adaptację znanej japońskiej mangi, Eskadra orła (ang. Battle of the Planets). Fabuła oryginalnego serialu skupia się na Załodze G - piątce młodych ludzi o nadzwyczajnych zdolnościach, którzy walczą z siłami zła. Oryginalny serial Science Ninja Team Gatchaman debiutował w Japonii w latach 70. ubiegłego wieku i doczekał się kilku kontynuacji. Tytuł Battle of the Planets uzyskał po przejściu na rynek USA.

W planach producentów jest także adaptacja komiksowej serii Grimjack Comics autorstwa Johna Ostrandera i Tima Trumana. Jest to historia najemnika i jego współtowarzyszy, którzy są zmuszeni wrócić do trudnej przeszłości po tym, jak po pomoc zgłasza się do nich córka Grimjacka. Nowe wyzwanie poprowadzi ich przez szalone ulice Cynosure, tajemniczego miasta, w którym przecinają się wszystkie równoległe wszechświaty. Tam zespół podejmie walkę o ocalenie nie tylko siebie, ale wszystkich płaszczyzn istnienia. Potwierdzono, że Russo będą producentami Grimjacka, natomiast Battle of the Planets mogą nawet wyreżyserować (prawdopodobnie będzie to aktorski film pełnometrażowy).

Bracia Russo podzielili się także informacjami na temat swojego nowego filmu Cherry, adaptacji powieści Nico Walkera. Przypomnijmy, że fabuła skupia się na byłym medyku Armii Stanów Zjednoczonych, który zmaga się z zespołem stresu pourazowego. Mężczyzna wpada w uzależnienie od narkotyków, zaczyna napadać na banki, aż w końcu ląduje w więzieniu. 

Zgodnie z informacjami płynącymi z panelu, Cherry będzie mieć kategorię wiekową R. Poruszony zostanie mocny temat narkomanii, uzależnienia. Russo wspominają, że ta historia ma dla nich osobisty wymiar, ponieważ bazuje na doświadczeniach osoby, która wychowała się w tym samym mieście co oni. Jak mówią:

To skomplikowany i dojrzały film. Nie rozrywka na poziomie filmów Marvela, ale historia, którą trzeba opowiedzieć. A Joe i ja mamy świetną możliwość, by to zrobić.

Będziemy informować o szczegółach wszystkich projektów.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kevin Alejandro

Kevin Alejandro

ur. 1976, kończy 44 lat

Russell Crowe

Russell Crowe

ur. 1964, kończy 56 lat

Jackie Chan

Jackie Chan

ur. 1954, kończy 66 lat

Francis Ford Coppola

Francis Ford Coppola

ur. 1939, kończy 81 lat

Clarke Peters

Clarke Peters

ur. 1952, kończy 68 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV