Repertuar kin Nowość Program TV

Filmowa adaptacja gier Five Nights at Freddy’s ma już swojego reżysera

Five Nights at Freddy’s to seria gier komputerowych o przerażających zabawkach. Właśnie obsadzono stanowisko reżysera nadchodzącego filmu, który będzie jej adaptacją.

Five Nights at Freddy’s to popularna niezależna seria gier wideo, będąca survival horrorem. Gracze są nękani przez przerażające zabawki, które usiłują go zabić. Mroczna produkcja doczekała się już pięciu odsłon, a także pomysłu na film pełnometrażowy, który byłby jej adaptacją.

Pierwsze plany stworzenia kinowej produkcji na podstawie gier pochodzą jeszcze z roku 2015, gdy projektem zainteresowane było studio Warner Bros. Na stanowisku reżysera obsadzono nawet Gila Kenana (Poltergeist). Niestety projekt nie ruszył do przodu, w związku z czym prawa do marki odsprzedano wytwórni Blumhouse Productions, która ma w swoim dorobku niskobudżetowe, acz dobrze oceniane Split czy Uciekaj!

-
-

Wygląda na to, że praca nad filmem trwa. Zgodnie z nowymi informacjami, na stanowisku reżysera znajduje się w chwili obecnej Chris Columbus, który jest znany przede wszystkim ze swojej pracy nad filmami Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Kevin sam w domu oraz Kevin sam w Nowym Jorku. Jego doświadczenia z gatunkiem horroru zaowocowały scenariuszem do filmu Gremliny rozrabiają. Columbus był również producentem wykonawczym filmu grozy Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii. O angażu reżysera poinformowano za pośrednictwem Twittera.

W chwili obecnej nie są znane szczegóły castingu ani data premiery.

Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

Michał Kujawiński
-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.