Aplikacja Filmy Google Play pozwoli wyszukać treści z serwisów Netflix i Disney+

Amerykański oddział korporacji testuje nową funkcję, dzięki której materiały z Netflix i Disney+ pojawią się w apce Filmy Google Play.

Amerykański oddział korporacji testuje nową funkcję, dzięki której materiały z Netflix i Disney+ pojawią się w apce Filmy Google Play.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  google 

W obliczu rosnącej liczy serwisów VoD zarządzanie subskrypcjami staje się nie lada wyzwaniem. Przełączanie się między usługami w poszukiwaniu ciekawych treści zaczyna być irytujące. Problem ten mogą rozwiązać agregatory treści, które pozwalają przeszukiwać biblioteki wielu platform w za pośrednictwem jednej aplikacji. Wśród nich znajdziemy oprogramowanie Filmy Google Play, które wzbogacono o nową funkcję – obsługę bibliotek Netflix oraz Disney+.

Aby przeglądać zunifikowaną bibliotekę VoD, należy przypisać subskrypcje wspomnianych serwisów do swojego konta Filmy Google Play. Aplikacja automatycznie zaimportuje treści na potrzeby wyszukiwania. Po znalezieniu interesującej nas pozycji wystarczy kliknąć przycisk odtwarzania, aby rozpocząć seans. Należy także uprzednio zainstalować aplikację mobilną, która da nam dostęp do wspomnianej treści.

Niestety, aktualizacja wprowadzająca zunifikowane wyszukiwanie nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników platformy. Wprowadzono ją wyłącznie dla klientów z amerykańskiego rynku. Można jednak podejrzewać, że z biegiem czasu nowa funkcja zatoczy szersze kręgi, dzięki czemu aplikacja ułatwi zarządzanie subskrypcjami z wielu serwisów VoD.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Google

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV