Przeczytaj w weekend

Firma Bang & Olufsen zaprezentowała swojego pierwszego soundbara

Przedstawiciele Bang & Olufsen podczas Biennale w Wenecji zaprezentowali stylowy głośnik, który wkrótce zawalczy o pieniądze miłośników filmów i seriali.

Przedstawiciele Bang & Olufsen podczas Biennale w Wenecji zaprezentowali stylowy głośnik, który wkrótce zawalczy o pieniądze miłośników filmów i seriali.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Dotychczas nie powstał klasyczny soundbar telewizyjny od B&O.  Co prawda firma ma w swojej ofercie pełnowymiarowe zestawy dźwięku przestrzennego, brakuje w niej jednak bardziej kompaktowego systemu. I choć w 2016 roku zadebiutował Beosound 35, był to typowy głośnik muzyczny, który tylko swoją nietypową formą przypomina głośnik telewizyjny.

W tym roku postanowiono naprawić ten błąd. Beosound Stage będzie pierwszym soundbarem od B&O. Jak przystało na inne sprzęty tego producenta – wygląda wprost obłędnie. Do stworzenia głośnika zaproszono duńskich projektantów z NORM Architects, którzy opracowali elegancką obudowę skrywającą całą elektronikę. Beosound Stage trafi do sklepów w kilku wersjach kolorystycznych: z ramką wykończoną brązem, aluminium bądź drewnem dębowym. Ale najciekawiej prezentuje się to, co znajdziemy pod obudową.

Soundbar wyposażono w jedenaście 50-watowych głośników. Umieszczono tu cztery głośniki basowe, cztery pełnozakresowe oraz trzy tweetery. Taka konfiguracja według specjalistów z B&O dostarczyć w pełni przestrzenne brzmienie, które zadowoli najbardziej wymagających kinomanów. W odwzorowaniu głębi filmowej ścieżki dźwiękowej pomoże m.in. technologis Dolby Atmos.

Projektanci Beosound Stage zadbali także o to, aby głośnik był jak najbardziej wszechstronny, dlatego zainstalowano w nim moduły Bluetooth oraz WiFi i przystosowano do obsługi Chromecasta oraz technologii AirPlay 2.

Dokładna data premiery pierwszego soundbara od B&O nie jest jeszcze znana, firma zapowiedziała jedynie, że sprzęt trafi do sprzedaży późną jesienią. Wiemy za to, ile trzeba będzie zapłacić za poszczególne wersje urządzenia. Beosound Stage z obudową z brązu oraz aluminium ma kosztować 1500 € (ok. 6550 zł), zaś model drewniany – 2250 € (ok. 9820 zł).

Źródło: Engadget / Zdjęcie Bang & Olufsen

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Nancy Travis

Nancy Travis

ur. 1961, kończy 58 lat

Jerry Bruckheimer

Jerry Bruckheimer

ur. 1943, kończy 76 lat

David James Elliott

David James Elliott

ur. 1960, kończy 59 lat

Cheryl Hines

Cheryl Hines

ur. 1965, kończy 54 lat

Michael Hirst

Michael Hirst

ur. 1952, kończy 67 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV