Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Ford zaprojektował dźwiękoszczelną budę dla psów

Inżynierowie Forda postanowili wykorzystać swoją wiedzę do stworzenia psiej budy, która ułatwi zwierzętom przeżycie sylwestrowego pokazu fajerwerków.

Lada moment sylwestrowe nocne niebo zaleje feeria barw. Niestety, huk fajerwerków podoba się wyłącznie ludziom przyzwyczajonym do tego typu pokazów. Dla zwierząt noc sylwestrowa to prawdziwa trauma. Głośne wybuchy płoszą ptactwo, stresują koty ipsy. Inżynierowie Forma postanowili ułatwić naszym zwierzęcym towarzyszom przeżycie tego wieczoru i zaprojektowali dźwiękoszczelną budę.

Podczas pracy nad tym nietypowym urządzeniem wykorzystano wiedzę zdobytą podczas projektowania dźwiękoszczelnych kabin najnowszych aut firmy. W budzie wykorzystano system redukcji hałasu stosowany m.in. w Fordzie Edge, który służy do tłumienia pracy silnika czy dźwięków tła.

Byliśmy ciekawi, jak technologia, którą wykorzystujemy w naszych autach, pomogłaby ludziom w innych sytuacjach. Wydaje się, że nasz system Aktywnej Redukcji Szumów doskonale nadaje się, aby zagwarantować psom oraz ich właścicielom bezstresowe przeżycie sylwestrowej nocy. Pracujemy także nad kilkoma innymi pomysłami, które wykorzystywałyby know-how Forda do uczynienia naszego codziennego życie przyjemniejszym – powiedziała Lyn West, Marketing Communications europejskiego oddziału Forda.

Buda opracowana przez inżynierów Forda wygląda zjawiskowo, niestety to wyłącznie prototyp. Nie można jednak wykluczyć, że projekt nie zakończy się na fazie prototypu. W przyszłości takie dźwiękoszczelne budy mogłyby trafić do powszechnego użytku.

Źródło: Ford

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Piotr Piskozub
-

Poznaj najdroższe seriale telewizyjne w historii.…

Chcemy przedstawić Wam listę najdroższych seriali telewizyjnych w historii - w zestawieniu nie brakuje zaskoczeń.

Piotr Piskozub
-

Czekając na Avengers: Koniec gry –…

Fani MCU zastanawiają się, jak w filmie Avengers: Koniec gry swoją obecność zaznaczy Hulk. To…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Adam Siennica
-

Templariusze: sezon 2, odcinek 1 –…

Templariusze kontynuują opowiadaną historię w 2. sezonie. Oceniam, jak odcinek wprowadza do nowej serii.

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Wszystko wskazuje na to, że aktualny czas trwania został już ustalony przez Disneya i Marvela.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.