FOX rezygnuje z seriali fabularnych? [PRIMA APRILIS]
W niedzielnym wydaniu "New York Times" ukazał się wywiad z Kevinem Reillym, w którym prezes stacji FOX nie wykluczył całkowitej rezygnacji z inwestowania w seriale fabularne, kosztem reality shows.
W niedzielnym wydaniu "New York Times" ukazał się wywiad z Kevinem Reillym, w którym prezes stacji FOX nie wykluczył całkowitej rezygnacji z inwestowania w seriale fabularne, kosztem reality shows.
- Branża telewizyjna jest niezwykle dynamiczna i zmienia się z roku na rok. Jak popatrzycie na naszą oglądalność, to najwięcej widzów i jednocześnie największy dochód przyniosła nam druga edycja "X Factor" i "American Idol". Z resztą nie tylko jest tak u nas. Zobczcie jaki sukces odnosi NBC z "The Voice" - tłumaczył Reilly. Stacja FOX już od kilku lat ma spore problemy ze stworzeniem serialu, który w ramówce będzie mógł utrzymać się przez kilka lat. Porażki Terra Nova, Alcatraz i The Mob Doctor tylko to potwierdzają.
- Jestem zawiedziony sezonem 2012/13. Ponieśliśmy porażkę we wtorkowej ramówce, gdzie nasze komedie poległy w starciu z konkurencją. Jeden serial, w tym wypadku - New Girl nie wystarczy, by uciągnąć dwie godziny prime time. Zawiodłem się również na poziomie "Glee". Smutne jest to, jak fabularnie obniżył loty na przestrzeni ledwie dwunastu miesięcy - dodał szef stacji FOX.
Wydawało się, że stacja FOX ma szanse odrodzić się dzięki The Following, który jednak po początkowych zachwytach, w ostatnich odcinkach zaczynał notować słabszą oglądalność i gorsze recenzje krytyków. - Poprzedni tydzień pokazał, że w starciu z "The Voice", "Tańcem z Gwiazdami" i komediami na CBS nie mamy szans i znów jesteśmy na czwartym miejscu - powiedział Reilly. Co prawda FOX zamówił drugą serię The Following, ale jak twierdzi Reilly - istnieje duże prawdopodobieństwo, że serial zostanie sprzedany do stacji kablowych. - Umówmy się, w "The Following" jest zbyt dużo uproszczeń wymuszonych przez warunki telewizji ogólnodostępnej, w jakiej jest emitowany. Kevin Williamson (twórca The Following) kilka razy pytał sie mnie, jak ma ucinać sceny, tak by sprawić, że widz nie odejdzie z ekranu na dłużej, gdy wskoczą reklamy. W kablówce nie będzie miał takiego problemu.
Reilly jak sam twierdzi jest zwolennikiem reality shows, które są znacznie tańsze w produkcji, niż seriale. To w nich widzi przyszłość i planuje w nie inwestować kolejne fundusze. - Na stworzenie Terra Nova wydaliśmy kilkadziesiąt milionów dolarów. Do dziś znajomi w branży śmieją się ze mnie, że stworzyłem najdroższy serial w amerykańskiej telewizji, a po kilku miesiącach emisji zmuszony byłem go skasować. W reality shows podpisujemy wielomilionowe kontrakty z takimi markami jak Pepsi, czy Coca Cola. Do tego gromadzimy ogromne zyski z smsów i głosów widzów w muzycznych reality shows - tłumaczy szef stacji FOX.
Przypomnijmy, że to na stacji FOX emitowane były takie hity jak Z archiwum X, 24 godziny, Dr House czy nawet zakończone w styczniu Fringe. Czy faktycznie amerykański rynek zmienia się do tego stopnia, że niebawem w telewizji ogólnodostępnej zabraknie seriali fabularnych?
Czytaj także: Amerykańska telewizja w stanie krytycznym
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1954, kończy 71 lat
ur. 1992, kończy 33 lat
ur. 1985, kończy 40 lat
ur. 1966, kończy 59 lat
ur. 1972, kończy 53 lat