fot. Netflix
Jak podaje portal Collider, podczas dyskusji na festiwalu filmowym w Cannes prezes IMAXa, Richard Gelfond, odniósł się do nadchodzących premier kinowych. Wymienił również Frankensteina Guillermo del Toro, potwierdzając, że film może zostać pokazany na wielkim ekranie. Negocjacje jeszcze nie zostały sfinalizowane, ale premiera w formacie IMAX "jest obecnie dyskutowana".
Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy film Netflixa, który otrzyma premierę kinową. Podobnie będzie z Opowieściami z Narnii Grety Gerwig. Film będzie można oglądać przez 28 dni w formacie IMAX w listopadzie 2026 roku.
Fot. Netflix/Vanity FairNowy Frankenstein - co wiadomo?
Guillermo del Toro stworzył film inspirowany kultową powieścią Mary Shelley. Zajął się nie tylko reżyserią, ale także produkcją i scenariuszem. W głównych rolach wystąpią Oscar Isaac (Moon Knight, Sceny z życia małżeńskiego) jako naukowiec Victor Frankenstein i Jacob Elordi (Saltburn, Euforia, The Kissing Booth) w roli potwora. W obsadzie są też Mia Goth, Christoph Waltz, Felix Kammerer, Lars Mikkelsen, David Bradley i Christian Convery. Premiera została zaplanowana na jesień 2025 roku.
Można spodziewać się nowych materiałów promocyjnych już 1 czerwca. Wówczas odbędzie się transmitowane na żywo wydarzenie Netflix Tudum, podczas którego streamer dzieli się nowinkami odnośnie nadchodzących premier.
Zobacz także: VOD - co obejrzeć w weekend? Oto nowe seriale i filmy (Netflix, Max, SkyShowtime i inne)
Źródło: worldofreel.com