Przeczytaj w weekend

Gdzie i kiedy kręcone będą piloty stacji CW?

Kto ma ochotę na wycieczkę do Budapesztu? To właśnie w stolicy Węgier, jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się zdjęcia do pilotowego odcinka "The Selection".

Kto ma ochotę na wycieczkę do Budapesztu? To właśnie w stolicy Węgier, jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się zdjęcia do pilotowego odcinka "The Selection".

Marcin Rączka

Marcin Rączka

Poza "The Selection", w Europie kręcony będzie jeszcze pilotowy odcinek "Reign" (w Irlandii). Pełna lista lokacji i miesięcy produkcji poniżej.

  • "The Selection" - Budapeszt (Węgry), Marzec.
  • "Reign" - Irlandia, Kwiecień.
  • "The Hundred" - Vancouver (Kanada), Marzec.
  • "Blink" - Vancouver (Kanada), Marzec.
  • "Company Town" - ??, Marzec.
  • "Tommorow People" - Nowy Jork (USA), Marzec.
  • "Oxygen" - Nowy Orlean (USA), Marzec.
  • "The Originals" - Atlanta/Nowy Orlean (USA), Marzec.

"The Selection" - umiejscowiony jest 300 lat w przyszłości. Produkcja określana jest jako epicki romans i skupia sie na młodej kobiecie, która zostaje wybrana w loterii razem z 25 innymi dziewczynami. Dostają one szanse wzięcia udziału w zawodach, a ta która wygra poślubi księcia i zostanie królową. Bohaterka musi balansować pomiędzy byciem lojalnym wobec swojej rodziny, swej prawdziwej miłości, a także wobec królestwa.

"Reign" - to produkcja, która ma być opowieścią fantasy o losach nastoletniej królowej Szkocji - Marii Stuart. Maria miała tylko 6 dni w momencie, gdy objęła tron po swoim ojcu Jakubie V. Królowa młodzieńcze lata spędziła we Francji - ojczyźnie swojej matki. Już w wieku szesnastu lat wyszła za mąż. O nowym projekcie stacji The CW mówi się, że będzie stanowił mieszankę "Gry o Tron" i "Marii Antoniny". Seksualne intrygi, mroczne siły - wszystko to odnaleźć będzie można w tym projekcie.

"The Hundred" - serial science-fiction autorstwa Jasona Rothenberga. Fabuła umiejscowiona została 97 lat po nuklearnej wojnie, która zniszczyła cywilizację. Statek kosmiczny, na którego pokładzie znajdują się ocaleli ludzie wysyła 100 młodych przestępców na Ziemię, by sprawdzili, czy na nowo można rozpocząć kolonizację planety.

"Blink" - projekt, którego twórcą jest David Marshall Grant ("Smash"). Ma to być zabawny dramat o rodzinie, której życie zmienia się na lepsze i gorsze, w momencie gdy ich patriarcha jest ofiarą wypadku samochodowego. W wyniku obrażeń zapada w śpiączkę, nie może poruszać się i mówić, ale widzi i wszystko słyszy.

"Company Town" - serial dramatyczny autorstwa Sery Gamble. Projek skupia się na skandalu w bazie marynarki wojennej USA w Virginii, w którym zginęli cywile i żołnierze. Głównymi bohaterkami są dwie młode dziewczyny, które razem dorastały, kiedyś były najlepszymi przyjaciółkami, ale znajdują się po przeciwnych stronach.

"Tommorow People" - adaptacja kultowego, brytyjskiego serialu science-fiction z lat 70., którego autorami są Greg Berlanti i Julie Plec. Produkcja określana jest jako połączenie filmowej serii "X-Men" i "Heroes". Projekt skupiał się będzie na kilkunastu młodych ludziach z całego świata, którzy reprezentują najnowsze stadium ewolucji człowieka, posiadają specjalne moce, takie jak teleportację, czy umiejętność komunikacji telepatycznej. Bohaterowie muszą połączyć siły i zmierzyć się z siłami zła. W Wielkiej Brytanii "The Tomorrow People" było odpowiedzią stacji ITV na "Dr. Who" stacji BBC. Produkcja emitowana była od 1973 do 1979 roku.

"Oxygen" -dramat sci-fi autorstwa Josha Appelbauma, Andre Nemeca i Scotta Rosenberga. Produkcja powiadać będzie o epickim romansie pomiędzy młodą dziewczyną, a obcym przybyszem z kosmosu. Chłopak ten przyleciał na Ziemię 10 lat temu razem z ośmioma innymi osobnikami, podobnymi do niego.

"The Originals" - spin off Pamiętników wampirów, który skupiał się będzie na pierwotnej rodzinie wampirów. Klaus (Joseph Morgan) powraca do dzielnicy French Quarter w Nowym Orleanie, które wieki temu pomógł zbudować. Łączy tam siły z diabolicznym protegowanym Marcelem, ponieważ w miasteczku dochodzi do niewyjaśnionych wydarzeń nadprzyrodzonych.


Spodziewać się można, że stacja CW z podanych projektów zamówi około 4-5 seriali.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV