Przeczytaj w weekend

Genki – ładowarka i stacja ładująca dla Switcha

Ta niepozorna przystawka to ciekawy zamiennik stacji dokującej od Nintendo. Prześle obraz na duży ekran, naładuje konsolę i zmieści się w kieszeni.

Ta niepozorna przystawka to ciekawy zamiennik stacji dokującej od Nintendo. Prześle obraz na duży ekran, naładuje konsolę i zmieści się w kieszeni.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski

Projektanci Human Things postanowili wyprodukować gadżet, który jeszcze bardziej uwypukli hybrydową naturę konsoli Nintendo Switch. Stwierdzili, że sprzęt ten nie jest wystarczająco mobilny, gdyż stacja dokująca jest zbyt masywna, aby mieć ją na co dzień przy sobie. Rozwiązaniem tego problemu ma być Genki Covert Dock, nietypowa ładowarka do Switcha z wbudowanym złączem HDMI, które pozwoli przesyłać obraz bezpośrednio na ekran telewizora. Zupełnie tak, jakbyśmy wpięli Switcha do tej masywnej stacji, którą zaprojektowali inżynierowie Nintendo.

Gadżet ma tak filigranowe wymiary, że bez problemu zmieści się w kieszeni spodni. Co więcej, według projektantów Human Things sprawdzi się nie tylko w parze z konsolą, gdyż prześle obraz również z innych sprzętów podpiętych do niego za pośrednictwem złącza USB-C. Poza tym wyposażono go w system szybkiego ładowania smartfonów oraz laptopów i przystosowano do pracy z MacBookami.

Warto zauważyć, że Genki Covert Dock nie jest produktem, który kupisz w sklepie z elektroniką, to jeden z tych projektów, które możesz wesprzeć na akcji crowdfundingowej. Na szczęście o finalizację zbiórki nie musimy się martwić. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 35 dni, a już udało się uzbierać 433 tysięcy dolarów wsparcia. Z 50 tysięcy wymaganych do realizacji projektu.

Ładowarkę dokującą Genki Covert Dock można zamówić na Kickstarterze w cenie 59 dolarów.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Human Things

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV