Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

 

 

Geoff Johns z większą rolą w Kinowym Uniwersum DC. Jakie filmy będzie robić?

Geoff Johns to uznany komiksowy scenarzysta, który do tej pory pracował w DC Entertainment. Teraz odchodzi z tej firmy, by pełnić o wiele większą rolę przy produkcji filmów z uniwersum DC, czyli ze świata Batmana i Supermana.

Czytamy, że Geoff Johns założył studio Mad Ghost Productions dzięki któremu podpisał nową umowę z Warner Bros oraz z DC Entertainment. Na jej mocy będzie pisać scenariusze filmów oraz będzie producentem wykonawczym w całym uniwersum DC. Ma w pełni skupiać się na pilnowaniu budowy DCEU, więc jego praca w DC Entertainment się zakończy. Nie będzie już dyrektorem i CCO w tej firmie. Tam jego większe obowiązki przejmie Jim Lee.

Dzięki tej umowie Geoff Johns własnoręcznie napisze scenariusz filmu Green Lantern Corps w oparciu o serię komiksową, którą tworzył przez 9 lat. Oznacza to, że tekst Davida S. Goyera nie będzie już brany pod uwagę. Johns współtworzył też scenariusze Aquamana (premiera w grudniu) oraz Wonder Woman 1984 (premiera w 2019 roku). Natomiast Shazam! (2019 rok) jest oparty na jego powieści graficznej. Wszystkie filmy będą produkowane i wiele wskazuje, że merytoryczne nadzorowane przez Johnsa, więc podejmuje on o wiele bardziej aktywną rolę niż miał do tej pory przy kinowych produkcjach.

Nikt tego otwarcie tego nie mówi, ale według mnie może on być w tym momencie częściowo odpowiednikiem Kevina Feige’a ze studia Marvel, który merytorycznie nadzoruje tworzenie Kinowego Uniwersum Marvela od wielu lat. Wiemy, że z ramienia DC Films przy uniwersum pracuje Waltera Hamada i według Deadline nadal ma być związany z projektami. Jako że Warner Bros. wciąż szuka kogoś w stylu Feige’a nie jest powiedziane, że w ich przypadku musi to być jedna osoba. Hamada może być po stronie producenckiej, Johns po stronie merytorycznej, bo zna się na uniwersum.

Johns będzie też pracować przy serialach opartych na komiksach DC. Teraz finalizuje prace nad Titans, którego jest współtwórcą oraz ogłosił związany z tym projekt Doom Patrol. Natomiast w świecie komiksów ma skupić się na tytułach związanych z mniej znanymi postaciami z uniwersum DC oraz stworzy kolejną serię Shazam!.

-
-

– Podjąłem się tej roli w DCE, ponieważ kocham te postacie i to uniwersum bardziej niż cokolwiek innego. Ale teraz chcę po prostu spędzić cały swój czas pisząc scenariusze i pracując na planie. Jestem podekscytowany, że mogę wrócić do bardziej bezpośredniej kreatywnej roli – czytamy w oświadczeniu Johnsa.

Przypomnijmy, że w świecie komiksów Johns jest jednym z najbardziej utytułowanych obecnie pracujących scenarzystów z sukcesami na koncie.

Źródło: deadline, comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Ant-Man – wielka frajda na planie…

W sieci pojawiła się galeria zakulisowych zdjęć z filmów Ant-Man i Ant-Man i Osa.

Piotr Piskozub
-

Avengers 4 to koniec Kapitana Ameryki…

Chris Evans poruszył kilka wątków związanych z filmem Avengers 4, w tym ten, czy produkcja…

Piotr Piskozub
-

Tom Hiddleston na plakacie dorysował Lokiego.…

Ekranowy Loki z MCU, Tom Hiddleston, w humorystyczny sposób dorysował Lokiego na plakacie jednego z…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Titans: sezon 1, odcinek 1 –…

Za nami pierwszy odcinek Titans, nowego serialu superbohaterskiego opartego na komiksach DC. Wybija się on…

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
-

Hellboy – wyciekł zwiastun nowej wersji…

Hellboy powraca w kompletnie nowej adaptacji komiksów Mike'a Mignoli, która nie jest związana z poprzednimi…

Piotr Piskozub
-

Liga Sprawiedliwości – oto murale ze…

W sieci pojawiły się zdjęcia murali ze świątyni Amazonek z filmu Liga Sprawiedliwości - na…

Co o tym sądzisz?