Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Geoff Johns z większą rolą w Kinowym Uniwersum DC. Jakie filmy będzie robić?

Geoff Johns to uznany komiksowy scenarzysta, który do tej pory pracował w DC Entertainment. Teraz odchodzi z tej firmy, by pełnić o wiele większą rolę przy produkcji filmów z uniwersum DC, czyli ze świata Batmana i Supermana.

Czytamy, że Geoff Johns założył studio Mad Ghost Productions dzięki któremu podpisał nową umowę z Warner Bros oraz z DC Entertainment. Na jej mocy będzie pisać scenariusze filmów oraz będzie producentem wykonawczym w całym uniwersum DC. Ma w pełni skupiać się na pilnowaniu budowy DCEU, więc jego praca w DC Entertainment się zakończy. Nie będzie już dyrektorem i CCO w tej firmie. Tam jego większe obowiązki przejmie Jim Lee.

Dzięki tej umowie Geoff Johns własnoręcznie napisze scenariusz filmu Green Lantern Corps w oparciu o serię komiksową, którą tworzył przez 9 lat. Oznacza to, że tekst Davida S. Goyera nie będzie już brany pod uwagę. Johns współtworzył też scenariusze Aquamana (premiera w grudniu) oraz Wonder Woman 1984 (premiera w 2019 roku). Natomiast Shazam! (2019 rok) jest oparty na jego powieści graficznej. Wszystkie filmy będą produkowane i wiele wskazuje, że merytoryczne nadzorowane przez Johnsa, więc podejmuje on o wiele bardziej aktywną rolę niż miał do tej pory przy kinowych produkcjach.

Nikt tego otwarcie tego nie mówi, ale według mnie może on być w tym momencie częściowo odpowiednikiem Kevina Feige’a ze studia Marvel, który merytorycznie nadzoruje tworzenie Kinowego Uniwersum Marvela od wielu lat. Wiemy, że z ramienia DC Films przy uniwersum pracuje Waltera Hamada i według Deadline nadal ma być związany z projektami. Jako że Warner Bros. wciąż szuka kogoś w stylu Feige’a nie jest powiedziane, że w ich przypadku musi to być jedna osoba. Hamada może być po stronie producenckiej, Johns po stronie merytorycznej, bo zna się na uniwersum.

Johns będzie też pracować przy serialach opartych na komiksach DC. Teraz finalizuje prace nad Titans, którego jest współtwórcą oraz ogłosił związany z tym projekt Doom Patrol. Natomiast w świecie komiksów ma skupić się na tytułach związanych z mniej znanymi postaciami z uniwersum DC oraz stworzy kolejną serię Shazam!.

-
-

– Podjąłem się tej roli w DCE, ponieważ kocham te postacie i to uniwersum bardziej niż cokolwiek innego. Ale teraz chcę po prostu spędzić cały swój czas pisząc scenariusze i pracując na planie. Jestem podekscytowany, że mogę wrócić do bardziej bezpośredniej kreatywnej roli – czytamy w oświadczeniu Johnsa.

Przypomnijmy, że w świecie komiksów Johns jest jednym z najbardziej utytułowanych obecnie pracujących scenarzystów z sukcesami na koncie.

Źródło: deadline, comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – Kto mógłby zagrać X-Men…

Kto mógłby zagrać w MCU X-Men po Avengers: Endgame? Poznajcie najlepsze propozycje fanów.

Michał Kujawiński
Plotka
-

Avatar – czwarta i piąta część…

Avatar Jamesa Camerona doczeka się na pewno 2 i 3 odsłony, ale na razie nie…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Nowi mutanci – kolejne opóźnienie? Film…

Premiera filmu Mroczna Phoenix nie jest zagrożona. Inaczej sprawa wygląda z inną produkcją studia Fox,…

Michał Kujawiński
-

Batman Przyszłości z Michaelem Keatonem zarobiłby…

Kevin Smith ponownie podjął temat filmu opartego o komiksy i serial animowany Batman Przyszłości. Stwierdził…

Michał Kujawiński
-

Leslie Jones ostro o kontynuacji Pogromców…

Pogromcy duchów powrócą. Widzieliśmy już pierwszy teaser i choć nie wiele jeszcze wiadomo o kontynuacji,…

Michał Kujawiński
-

Punisher – Jeph Loeb otwarty na…

Jeph Loeb odpowiedzialny za seriale Marvela zdradził, że bardzo liczy na 3. sezon Punishera. Decyzja…

Co o tym sądzisz?