Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

Geoff Johns z większą rolą w Kinowym Uniwersum DC. Jakie filmy będzie robić?

Geoff Johns to uznany komiksowy scenarzysta, który do tej pory pracował w DC Entertainment. Teraz odchodzi z tej firmy, by pełnić o wiele większą rolę przy produkcji filmów z uniwersum DC, czyli ze świata Batmana i Supermana.

Czytamy, że Geoff Johns założył studio Mad Ghost Productions dzięki któremu podpisał nową umowę z Warner Bros oraz z DC Entertainment. Na jej mocy będzie pisać scenariusze filmów oraz będzie producentem wykonawczym w całym uniwersum DC. Ma w pełni skupiać się na pilnowaniu budowy DCEU, więc jego praca w DC Entertainment się zakończy. Nie będzie już dyrektorem i CCO w tej firmie. Tam jego większe obowiązki przejmie Jim Lee.

Dzięki tej umowie Geoff Johns własnoręcznie napisze scenariusz filmu Green Lantern Corps w oparciu o serię komiksową, którą tworzył przez 9 lat. Oznacza to, że tekst Davida S. Goyera nie będzie już brany pod uwagę. Johns współtworzył też scenariusze Aquamana (premiera w grudniu) oraz Wonder Woman 1984 (premiera w 2019 roku). Natomiast Shazam! (2019 rok) jest oparty na jego powieści graficznej. Wszystkie filmy będą produkowane i wiele wskazuje, że merytoryczne nadzorowane przez Johnsa, więc podejmuje on o wiele bardziej aktywną rolę niż miał do tej pory przy kinowych produkcjach.

Nikt tego otwarcie tego nie mówi, ale według mnie może on być w tym momencie częściowo odpowiednikiem Kevina Feige’a ze studia Marvel, który merytorycznie nadzoruje tworzenie Kinowego Uniwersum Marvela od wielu lat. Wiemy, że z ramienia DC Films przy uniwersum pracuje Waltera Hamada i według Deadline nadal ma być związany z projektami. Jako że Warner Bros. wciąż szuka kogoś w stylu Feige’a nie jest powiedziane, że w ich przypadku musi to być jedna osoba. Hamada może być po stronie producenckiej, Johns po stronie merytorycznej, bo zna się na uniwersum.

Johns będzie też pracować przy serialach opartych na komiksach DC. Teraz finalizuje prace nad Titans, którego jest współtwórcą oraz ogłosił związany z tym projekt Doom Patrol. Natomiast w świecie komiksów ma skupić się na tytułach związanych z mniej znanymi postaciami z uniwersum DC oraz stworzy kolejną serię Shazam!.

-
-

– Podjąłem się tej roli w DCE, ponieważ kocham te postacie i to uniwersum bardziej niż cokolwiek innego. Ale teraz chcę po prostu spędzić cały swój czas pisząc scenariusze i pracując na planie. Jestem podekscytowany, że mogę wrócić do bardziej bezpośredniej kreatywnej roli – czytamy w oświadczeniu Johnsa.

Przypomnijmy, że w świecie komiksów Johns jest jednym z najbardziej utytułowanych obecnie pracujących scenarzystów z sukcesami na koncie.

Źródło: deadline, comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

Warto wiedzieć, kim jest Kapitan Marvel.…

Samuel L. Jackson wystąpi w filmie Kapitan Marvel. Czy właśnie dzięki występowi w tej produkcji…

Michalina Reda
-

Jon Bernthal na planie 9. sezonu…

Spostrzegawczy fani wypatrzyli Jona Bernthala na planie 9. sezonu serialu The Walking Dead. Przypomnijmy, że…

Michalina Reda
-

Gotti z Johnem Travoltą zmiażdżony przez…

Nowy film Johna Travolty niestety nie wywołał tak pozytywnych reakcji w świecie, na jakie liczył…

Michał Kujawiński
-

Kto powinien być wiodącą postacią w…

W sieci znalazła się grafika prezentująca pytania i odpowiedzi fanów, którzy wzięli udział w głosowaniu…

Michał Kujawiński
-

Hanry Cavill mocno trenuje. Szykuje się…

Aktor wcielający się w postać Supermana, Henry Cavill udostępnił na swoim Instagramie nowy filmik z…

Michał Kujawiński
-

Jak dużo Decepticonów w filmie Bumblebee?…

Paramount Pictures ma nadzieję, że film Bumblebee zmaże plamę po poprzednich filmach z serii Transformers.…

Co o tym sądzisz?