GLAAD i Gildia Aktorów odpowiadają na nową politykę serwisu IMDb

Dwie amerykańskie organizacje związane z branżą aktorską wydały oświadczenia odnośnie zmiany polityki przez IMDb.

Dwie amerykańskie organizacje związane z branżą aktorską wydały oświadczenia odnośnie zmiany polityki przez IMDb.

Norbert Zaskórski
Norbert Zaskórski

Jak informowaliśmy wczoraj portal IMDb wprowadził nową politykę dotyczącą publikacji prawdziwych imion i nazwisk. Miało to związek z nieprzychylną reakcją z początku roku na temat ujawniania przez serwis realnych danych transpłciowych przedstawicieli branży filmowej i telewizyjnej bez ich zgody. Teraz IMDb będzie zezwalać na usunięcie prawdziwych imion i nazwisk, jeśli nie są one powszechnie znane, a dana osoba ich już nie używa.

Teraz Amerykańska Gildia Aktorów Filmowych oraz GLAAD, organizacja zwalczająca homofobię w mediach wydały oświadczenia odnoszące się do nowej polityki serwisu. W piśmie od związku aktorów możemy przeczytać, że ten półśrodek jest krokiem naprzód w ochronie osobistego bezpieczeństwa i zmniejszeniu dyskryminacji w stosunku do osób transpłciowych. Jednak tym samym IMDb przyznaje się do ingerencji w prywatność osób i narażanie ich na dyskryminację. Gildia twierdzi, że serwis ma jeszcze sporo pracy przed sobą, a sama organizacja będzie nadal walczyć o przestrzeganie kalifornijskiego prawa antydyskryminacyjnego.

Natomiast w piśmie od GLAAD możemy przeczytać, że nowa polityka IMDb jest krokiem we właściwym kierunku i daje niektórym osobom transpłciowym w branży rozrywkowej godność i szacunek, na które od dawna zasłużyli. Jednak według organizacji ta sfera pozostaje nadal niedoskonała, ponieważ dokonania osób transpłciowych pod ich oryginalnymi imionami i nazwiskami nadal będą wpływać na determinację IMDb w publikowaniu nieaktualnych informacji. Według oświadczenia platforma ma jeszcze długą drogę do zachowania prywatności wszystkich użytkowników, a GLAAD będzie opowiadać się za tworzeniem tych zasad.

Źródło: deadline.com/zdjęcie główne: SAG-AFRTRA

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV