Głodne Słońce: ukazał się 2. tom fantasy Wojciecha Zembatego

Powieść Ołtarz i krew Wojciecha Zembatego to drugi tom osadzonej w azteckich realiach serii Głodne Słońce. Dziś książka trafiła do sprzedaży.

Powieść Ołtarz i krew Wojciecha Zembatego to drugi tom osadzonej w azteckich realiach serii Głodne Słońce. Dziś książka trafiła do sprzedaży.

Dziś do księgarń trafił drugi tom serii fantasy Wojciech Zembaty pt. Głodne Słońce. W pierwszym tomie, zatytułowanym Głodne Słońce. Dymiące zwierciadło, autor opisał alternatywną historię naszej cywilizacji, w której hiszpańska konkwista się nie powiodła, inwazja Białoskórych została powstrzymana, a za cenę krwawych ofiar i okrutnej rywalizacji wszystkich ze wszystkimi, bogowie uratowali Azteków i inne indiańskie plemiona.

W drugim tomie zatytułowanym Głodne Słońce. Ołtarz i krew zbliża się koniec kolejnego Cyklu i znów przemija postać świata. O Aztekach mało kto już pamięta, jednak wciąż przerażenie budzi wzmianka o Klątwie, która kilkaset lat wcześniej powstrzymała inwazję Białoskórych na Amerykę Środkową. Tory historii potoczyły się bowiem inaczej. Kim są upiorni Zjadacze, żyjący pod ziemią i upajający się narkotycznym braazatalem? Czy Haran, wyrzutek z plemienia i z życia, znajdzie zemstę za lata upokorzeń? Jaki los czeka tchórzliwego księcia Tennoka, a jaki Citlali, po tym jak weszła na ścieżkę, z której nie ma już odwrotu? Wszyscy bohaterowie tego dramatu będą musieli zapłacić za swoje wybory. Tymczasem w cieniu, poza znanym światem, czai się coś, co zagraża nie tylko imperium Kruzów, dumnych i okrutnych władców Jukatanu, ale i rzeczywistości, jaką znają.

Głodne Słońce. Ołtarz i krew - okładka
Źródło: Powergraph

Głodne Słońce. Ołtarz i krew ukazało się nakładem wydawnictwa Powergraph. Książka została wydana w twardej oprawie i liczy 656 stron.

Źródło: Powergraph / fot. Powergraph

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV