Przeczytaj w weekend

GLOW i Specjalista od niczego – co dalej z serialami? Netflix o ewentualnym przedłużeniu

GLOW, Specjalista od niczego oraz kilka innych seriali Netflixa pozostaje w zawieszeniu. Czy produkcje otrzymają zamówienie na kolejne sezony?

GLOW, Specjalista od niczego oraz kilka innych seriali Netflixa pozostaje w zawieszeniu. Czy produkcje otrzymają zamówienie na kolejne sezony?

W ostatnich dniach odbyła się konferencja TCA, podczas której platformy streamingowe dzieliły się między innymi nowinami w sprawie kasacji lub zamówień kolejnych sezonów seriali. W przypadku kilku produkcji Netflixa decyzje nadal nie zostały podjęte, a twórcy i przedstawiciele platformy mogli jedynie mówić o nadziejach i ewentualnych przewidywaniach na temat ich przyszłości.

Podczas spotkania fani dopytywali między innymi o GLOW, przebojowy serial o lidze wrestlerek z lat 80., który w poprzednim miesiącu powrócił z 2. sezonem. Ta seria zostawiła furtkę do ewentualnej kontynuacji, ponieważ główne bohaterki pojechały ze swoim show do Las Vegas. Liz Flahive, współscenarzystka serialu, zapewnia, że w tym temacie jest naprawdę sporo do opowiedzenia. Podkreśla, że ekipa ma dużo planów na rozwój historii, jednak jak na razie musi wstrzymać się od jakichkolwiek oficjalnych zamówień.

Nie jest również jasna przyszłość serialu Master of None, choć i w tym przypadku twórcy wyrażają nadzieję, że produkcja otrzyma 3. sezon. Przypomnijmy, że głównym bohaterem jest Dev, aktor po trzydziestce, który nie ma żadnego pomysłu na życie. 2. sezon produkcji został wyemitowany w 2017 roku i jak na razie nikt nie mówi o jej przedłużeniu. Cindy Holland z zarządu Netflixa wspomina jednak, że producenci mają ten tytuł na uwadze i są zainteresowani zgłębianiem dalszych losów bohatera.

Milczenie w sprawie przyszłości serialu może być spowodowane również tym, że na początku roku główny aktor, Aziz Ansari, został oskarżony o molestowanie przez dziewczynę, z którą poszedł na randkę (tutaj). Holland informuje, że od tamtego czasu nie rozmawiała jeszcze z aktorem na temat zaistniałej sytuacji.

Podobne kontrowersje zaistniały wokół serialu Arrested Development, w którym grał oskarżony o molestowanie Jeffrey Tambor. Przypomnijmy, że aktor został już zwolniony z serialu Transparent, w którym grał główną rolę. W tym przypadku jednak Holland otwarcie mówi, że dyskusje na temat zamówienia kolejnego sezonu w ogóle nie zostały podjęte. Tym samym nie wiadomo, czy serial doczeka się przedłużenia.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV