God of War mógł rozgrywać się w innej epoce

Kratos w starożytnym Egipcie? To mogło się wydarzyć i było rozważane. Niewykluczone, że był Bóg Wojny w końcu tam trafi.

Kratos w starożytnym Egipcie? To mogło się wydarzyć i było rozważane. Niewykluczone, że był Bóg Wojny w końcu tam trafi.

Michał Czubak
Michał Czubak
Tagi:  kratos 

Cory Barlog, reżyser gry God of War, podczas Devcom w Kolonii, mówił o początkach jednej z najlepszych gier, jakie PlayStation 4 kiedykolwiek otrzymało (nasza recenzja - tutaj). Jak wiemy, Kratos, po wydarzeniach z poprzednich generacji konsol z rodziny PlayStation, mitologię grecką zamienił na nordycką, ale ta nie była jedyną, nad którą Santa Monica się zastanawiała.

Balog w panelu poświęconym grze mówił wprost: God of War mógł rozgrywać się w zupełnie innej mitologii. Wariantów było kilka, w tym ten egipski, o którym mówi się w kategorii plotek następnej części serii.

Oprócz starożytnego Egiptu kierownictwo Santa Monica rozmyślało także o umiejscowieniu bohatera w mitologii Inków oraz hinduskiej, ostatecznie jednak to pomiędzy Egiptem a nordyckimi wierzeniami toczył się bój. Zdecydowano się na nordyckie klimaty.

Ten wybór nie przekreśla jednak przyszłości - kto wie, może w końcu Kratos trafi do Egiptu?

Źródło: gamesource.it / fot. SIE

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV