Repertuar kin Nowość Program TV

Gogle Oculus Quest zadebiutują na wiosnę

Nowe gogle od Oculusa pojawiły się na liście Federalnej Komisji Łączności. Oznacza to, że już wkrótce mogą zadebiutować na rynku. O jakim sprzęcie tu mowa?

Pracownicy Oculusa zapowiedzieli we wrześniu nową generację gogli VR, w pełni niezależny model Quest, który miałby pracować bez konieczności podpinania go do peceta. Podczas konferencji obiecywano, że urządzenie trafi do dystrybucji w przyszłym roku i wszystko wskazuje na to, że firmie uda się dotrzymać danego słowa. Serwis RoadToVR poinformował, że gogle Oculusa o nazwie kodowej MH-B pomyślnie przeszły proces certyfikacji Federalnej Komisji Łączności (FCC).

W dokumentach, o których wspomina portal, nie pada co prawda nazwa Quest, ale to jedyny model nowych gogli, nad którym pracuje dziś Oculus. Przynajmniej według oficjalnych informacji. Dokumentacja ujawnia także, że pierwsze urządzenia testowano już 25 lipca, czyli kilka tygodni przed oficjalną zapowiedzią Questa. Pozwala to przypuszczać, że to właśnie o tym modelu mowa, a Facebook już podczas wrześniowej prezentacji dysponował funkcjonującym prototypem.

Oculus Quest mają łączyć w sobie wygodę gogli mobilnych oraz zaawansowanie pełnoprawnych zestawów VR. Z jednej strony działają w pełni niezależnie, dlatego nie muszą współpracować ze smartfonami czy komputerami. Z drugiej zaś wykorzystują te same wyświetlacze co klasyczny Rift i dają dostęp do funkcji precyzyjnego śledzenia pozycji kontrolerów. Jeśli pierwotne założenia nie ulegną zmianie, sprzęt będzie kosztował w Stanach 400 dolarów, co powinno przełożyć się na europejską cenę 400 €.

-
-

Największą niewiadomą wciąż pozostaje data debiutu urządzenia na rynku. Facebook, który wykupił Oculusa, ograniczył się do lakonicznego stwierdzenia „premiera na wiosnę 2019 roku”. Nie można wykluczyć, że Mark Zuckerberg uruchomi sprzedaż podczas konferencji dla deweloperów F8, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja.

Źródło: roadtovr.com / Zdjęcie: Materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Toy Story 4 – pełny zwiastun…

Toy Story 4 to najnowszy kinowy film studia Pixar. Kontynuacja przygód popularnych bohaterów zawita na…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.