Przeczytaj w weekend

Google Stadia obsłuży Xbox Adaptive Controller

Stadia ma znieść ograniczenia w świecie gier i umożliwić zabawę na dowolnym sprzęcie podłączonym do szybkiego internetu. Jak się okazuje, zniesie także inne bariery w świecie gamingu - ułatwi zabawę osobom z niepełnosprawnością.

Stadia ma znieść ograniczenia w świecie gier i umożliwić zabawę na dowolnym sprzęcie podłączonym do szybkiego internetu. Jak się okazuje, zniesie także inne bariery w świecie gamingu - ułatwi zabawę osobom z niepełnosprawnością.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  google 

Nowy serwis streamingowy od Google otworzy się na szerokie grono graczy. Usługa da nam dostęp do gier uruchamianych w chmurze obliczeniowej, dzięki czemu tytułu klasy AAA odpalimy nawet na tanim, biurowym sprzęcie (o ile ten będzie podłączony do szybkiego internetu). A to jeszcze nie koniec dobrych informacji dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie mogą w pełni cieszyć się najnowszymi grami. Firma poinformowała, że jej nowa usługa będzie współpracowała z większością kontrolerów dostępnych na rynku. W tym m.in. z Xbox Adaptive Controller.

Sprzęt ten znacząco różni się od padów, z których korzystamy na co dzień. Microsoft zaprojektował go z myślą o osobach z niepełnosprawnością. Urządzenie jest w pełni konfigurowalne i można podpiąć do niego najróżniejsze moduły wejściowe, aby spełnić potrzeby konkretnego użytkownika. Dzięki temu można stworzyć pada idealnie dopasowanego do konkretnego typu niepełnosprawności.

Niestety, mimo iż Google chce otworzyć się na graczy, nadal nie wiemy, kiedy Stadia trafi na rynek. Firma zapewnia, że usługa wystartuje jeszcze w tym roku, nie zdradza jednak szczegółowych informacji na temat opłat za granie w chmurze. Przedstawiciele Google zdradzili jedynie, że do płynnej gry wymagane jest podłączenie do internetu o szybkości co najmniej 25 Mb/s. Nie wiadomo także, czy ze Stadii będziemy mogli skorzystać na terenie Polski. Na razie na rodzimej stronie usługi widnieje informacja, że serwis nie jest dostępny w naszym kraju.

Źródło: dualshockers.com / Zdjęcie: Microsoft

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV