Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Google wyszkoli sztuczną inteligencję do grania w Quake’a

Inżynierowie Google nauczą DeepMind, czym jest gra zespołowa. Dzięki temu sztuczna inteligencja będzie lepiej radzić sobie w takich trybach jak Capture the Flag.

W branży gamingowej od lat wykorzystuje się skomplikowane algorytmy do sterowania komputerowymi przeciwnikami. I choć zwyczajowo przyjęło się nazywać je „sztuczną inteligencją”, ze współczesną SI wykorzystującą technologię uczenia maszynowego nie mają zbyt wiele wspólnego. Ot, wykonują z góry zaprogramowane polecenia, aby osiągnąć określony cel.

Inżynierowie Google pracujący przy projekcie DeepMind postanowili stworzyć algorytm, który będzie znacznie inteligentniej reagował na poczynania graczy. Chcą nauczyć SI, jak wygląda współpraca drużynowa na przykładzie rozgrywki w Quake III Arena. Aby to osiągnąć, DeepMind rozegrała 450 tysięcy partii w trybie Capture the Flag, w trakcie których uczyła się, jak współpracować z botami oraz ludzkimi przeciwnikami, aby wspólnymi siłami wygrać rozgrywkę.

Jak zauważają inżynierowie skupieni wokół tego projektu, największym wyzwaniem dla sztucznej inteligencji nie jest osiągnięcie własnych celów. O wiele trudniej nauczyć algorytm działania w roju, odsuwanie w czasie realizacji własnych zadań na rzecz dobra wspólnego. Tryb CTF doskonale nadaje się do wyszkolenia SI, gdyż gracze muszą nieustannie śledzić poczynania swojej drużyny oraz przeciwnika.

Deep Mind już wcześniej partycypowała w podobnych projektach, Blizzard sięgnął po nią, aby przekonać się, czy można nauczyć maszynę grania w strategię pokroju StarCrafta 2 na poziomie mistrzowskim. Bez oszukiwania i analizowania zachowań gracza, o których żywy przeciwnik nie miałby pojęcia.

Podobny projekt realizuje Elon Musk, który planuje nauczyć OpenAI grania w DotA 2 w taki sposób, aby sztuczna inteligencja mogła uczciwie wygrać z profesjonalnymi graczami.

-
-

Źródło: Źródło: ubergizmo.com / Zdjęcie: DeepMind
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Dawid Muszyński
-

Odwróceni. Ojcowie i Córki: odcinek 1…

Po 12 latach Odwróceni wracają. Czy jest to powrót na miarę pierwszego sezonu? Przeczytajcie naszą…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.