Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542362663.0244&rtu=-1

 

 

 

Google wyszkoli sztuczną inteligencję do grania w Quake’a

Inżynierowie Google nauczą DeepMind, czym jest gra zespołowa. Dzięki temu sztuczna inteligencja będzie lepiej radzić sobie w takich trybach jak Capture the Flag.

W branży gamingowej od lat wykorzystuje się skomplikowane algorytmy do sterowania komputerowymi przeciwnikami. I choć zwyczajowo przyjęło się nazywać je „sztuczną inteligencją”, ze współczesną SI wykorzystującą technologię uczenia maszynowego nie mają zbyt wiele wspólnego. Ot, wykonują z góry zaprogramowane polecenia, aby osiągnąć określony cel.

Inżynierowie Google pracujący przy projekcie DeepMind postanowili stworzyć algorytm, który będzie znacznie inteligentniej reagował na poczynania graczy. Chcą nauczyć SI, jak wygląda współpraca drużynowa na przykładzie rozgrywki w Quake III Arena. Aby to osiągnąć, DeepMind rozegrała 450 tysięcy partii w trybie Capture the Flag, w trakcie których uczyła się, jak współpracować z botami oraz ludzkimi przeciwnikami, aby wspólnymi siłami wygrać rozgrywkę.

Jak zauważają inżynierowie skupieni wokół tego projektu, największym wyzwaniem dla sztucznej inteligencji nie jest osiągnięcie własnych celów. O wiele trudniej nauczyć algorytm działania w roju, odsuwanie w czasie realizacji własnych zadań na rzecz dobra wspólnego. Tryb CTF doskonale nadaje się do wyszkolenia SI, gdyż gracze muszą nieustannie śledzić poczynania swojej drużyny oraz przeciwnika.

Deep Mind już wcześniej partycypowała w podobnych projektach, Blizzard sięgnął po nią, aby przekonać się, czy można nauczyć maszynę grania w strategię pokroju StarCrafta 2 na poziomie mistrzowskim. Bez oszukiwania i analizowania zachowań gracza, o których żywy przeciwnik nie miałby pojęcia.

Podobny projekt realizuje Elon Musk, który planuje nauczyć OpenAI grania w DotA 2 w taki sposób, aby sztuczna inteligencja mogła uczciwie wygrać z profesjonalnymi graczami.

-
-

Źródło: Źródło: ubergizmo.com / Zdjęcie: DeepMind

 

 

Najlepsze z 24h

Norbert Zaskórski
-

Hołd dla Stana Lee. Zobacz poruszające…

Artyści złożyli hołd zmarłej legendzie komiksu. Zobacz galerię z pięknymi pracami w ich wykonaniu.

Paweł Krzystyniak
-

Wiedźmin i miłosny cosplay. Zakochani Geralt…

Geralt, Triss i inne postacie znane z wiedźmińskiego uniwersum zostały uchwycone na zdjęciach autorstwa niemieckiego…

Dawid Muszyński
-

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – recenzja…

W filmie Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda powracamy do świata wykreowanego przez J.K.Rowling, by oglądać kolejne…

Ocena recenzenta:
4
Norbert Zaskórski
-

Aquaman – Amber Heard w pięknej…

Amber Heard, gwiazda nadchodzącego widowiska Aquaman wzięła udział w sesji zdjęciowej dla jednego z magazynów.

Norbert Zaskórski
-

Arrowverse – Ruby Rose jako Batwoman…

W sieci zadebiutowało nowe zdjęcie z crossoveru Arrowverse przedstawiające Ruby Rose jako Batwoman.

Adam Siennica
-

Król wyjęty spod prawa – recenzja…

Król wyjęty spod prawa to superprodukcja Netflixa o budżecie 120 mln dolarów, którą w pewnym…

Ocena recenzenta:
6

Co o tym sądzisz?