Gothic Remake już oficjalnie! Gra trafi na PC, PS5 i Xbox Series X

Ubiegłoroczny teaser okazał się takim sukcesem, że THQ Nordic zdecydowało się na stworzenie Gothic Remake.

Ubiegłoroczny teaser okazał się takim sukcesem, że THQ Nordic zdecydowało się na stworzenie Gothic Remake.

Pod koniec ubiegłego roku na platformie Steam pojawił się grywalny teaser gry Gothic Remake. Twórcy informowali wtedy, że jest to jedynie prototyp i wizja tego, jak taka produkcja mogłaby się prezentować. Jednocześnie dodawali też, że jak na razie nie ma żadnych konkretnych planów i wiele zależeć będzie od odbioru teasera przez graczy. Teraz zaś otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że remake tej kultowej produkcji faktycznie powstanie i trafi nie tylko na PC, ale też konsole następnej generacji - PlayStation 5 i Xbox Series X

Okazuje się, że grywalny teaser okazał się strzałem w dziesiątkę. Grę sprawdziło ponad 180 tysięcy użytkowników Steama, a 43 tysiące wypełniło ankietę poświęconą tej produkcji. 94,8% ankietowanych odpowiedziało "tak" na pytanie o zainteresowanie pełną wersją odświeżonej wersji klasyka z 2001 roku. 

THQ Nordic informuje, że teraz pora na kolejny krok - otwarcie studia w Barcelonie, które zajmie się stworzeniem Gothic Remake, biorąc sobie do serca uwagi fanów. Ci mieli bowiem pewne uwagi i często wspominali m.in. o chęci otrzymania bardziej mrocznego świata.  

Podejmujemy się wyzwania stworzenie pełnego remake'u Gothica, który będzie tak wierny oryginałowi jak to możliwe i przeniesie klimatyczny świat w nową jakość, jednocześnie ostrożnie modernizując wybrane mechaniki rozgrywki - mówi Reinhard Pollice z THQ Nordic.

Gothic Remake nie ma żadnej konkretnej daty premiery. Ujawniono jedynie, że na premierę w 2020 roku nie mamy co liczyć.  

Źródło: thqnordic.com / fot. THQ Nordic

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV