Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

Gra o tron 8 - kto zginie? Algorytm podaje kandydatów

Naukowcy z Uniwersytetu Technicznego w Monachium opracowali specjalny algorytm, który wskazuje na kandydatów z serialu Gra o tron, którzy zginą w 8. sezonie.

Naukowcy z Uniwersytetu Technicznego w Monachium opracowali specjalny algorytm, który wskazuje na kandydatów z serialu Gra o tron, którzy zginą w 8. sezonie.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  Gra o tron 

Temat śmierci bohaterów w serialu Gra o Tron pojawia się przy okazji premiery każdego odcinka nowego sezonu. Tym razem jednak trudno jest przewidzieć, kogo fani będą musieli przedwcześnie pożegnać, ponieważ historia serialu wyprzedziła książki George'a R.R. Martina i idzie własnym torem. Znaleźli się jednak badacze, którzy opracowali specjalny algorytm, który pomóc ma we wskazaniu kandydatów do śmierci w 8. sezonie.

Zespół badaczy z Uniwersytetu Technicznego w Monachium pod uwagę wzięli takie dane, jak miejsce pochodzenia oraz interakcje bohaterów. Sugerują, że Daenerys ma największe szanse na przetrwanie tego sezonu i algorytm wskazuje 0,9 procent szans na śmierć. W pierwszej piątce bohaterów, którzy mają najmniejsze szanse na odejście są także Tyrion Lannister (2,5 proc.), Varys (3,2 proc.), Samwell Tarly (3,3 proc.) i Jamie Lannister (4,0 proc.).

Zaś po przeciwnej stronie są Sir Bronn, który ma największe szanse na przywitanie się ze śmiercią (aż 93,5 proc.). Wśród innych postaci, które wskazuje algorytm są Gregor Clegane (80,3 proc.), Sansa Stark (73,3 proc.), Bran Stark (57,8 proc.) i Sandor Clegane (47,5 proc.).

Badacze stworzyli nawet specjalną stronę, która gromadzi wszystkie statystyki i pokazuje, jakim kierowali się tokiem rozumowania. Stronę możecie zobaczyć tutaj (https://got.show/) i jest tam kilka naprawdę ciekawych rzeczy.

George R.R. Martin- serial zadebiutował już z nowym sezonem. Kolejny odcinek w najbliższy poniedziałek.

Źródło: comicbook.com/zdjęcie główne: HBO

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James McAvoy

James McAvoy

ur. 1979, kończy 40 lat

Tomasz Kot

Tomasz Kot

ur. 1977, kończy 42 lat

Gugu Mbatha-Raw

Gugu Mbatha-Raw

ur. 1983, kończy 36 lat

Toby Stephens

Toby Stephens

ur. 1969, kończy 50 lat

Robbie Amell

Robbie Amell

ur. 1988, kończy 31 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV