Gra o tron 8 - kto zginie? Algorytm podaje kandydatów

Naukowcy z Uniwersytetu Technicznego w Monachium opracowali specjalny algorytm, który wskazuje na kandydatów z serialu Gra o tron, którzy zginą w 8. sezonie.

Naukowcy z Uniwersytetu Technicznego w Monachium opracowali specjalny algorytm, który wskazuje na kandydatów z serialu Gra o tron, którzy zginą w 8. sezonie.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  Gra o tron 

Temat śmierci bohaterów w serialu Gra o Tron pojawia się przy okazji premiery każdego odcinka nowego sezonu. Tym razem jednak trudno jest przewidzieć, kogo fani będą musieli przedwcześnie pożegnać, ponieważ historia serialu wyprzedziła książki George'a R.R. Martina i idzie własnym torem. Znaleźli się jednak badacze, którzy opracowali specjalny algorytm, który pomóc ma we wskazaniu kandydatów do śmierci w 8. sezonie.

Zespół badaczy z Uniwersytetu Technicznego w Monachium pod uwagę wzięli takie dane, jak miejsce pochodzenia oraz interakcje bohaterów. Sugerują, że Daenerys ma największe szanse na przetrwanie tego sezonu i algorytm wskazuje 0,9 procent szans na śmierć. W pierwszej piątce bohaterów, którzy mają najmniejsze szanse na odejście są także Tyrion Lannister (2,5 proc.), Varys (3,2 proc.), Samwell Tarly (3,3 proc.) i Jamie Lannister (4,0 proc.).

Zaś po przeciwnej stronie są Sir Bronn, który ma największe szanse na przywitanie się ze śmiercią (aż 93,5 proc.). Wśród innych postaci, które wskazuje algorytm są Gregor Clegane (80,3 proc.), Sansa Stark (73,3 proc.), Bran Stark (57,8 proc.) i Sandor Clegane (47,5 proc.).

Badacze stworzyli nawet specjalną stronę, która gromadzi wszystkie statystyki i pokazuje, jakim kierowali się tokiem rozumowania. Stronę możecie zobaczyć tutaj (https://got.show/) i jest tam kilka naprawdę ciekawych rzeczy.

George'a R.R. Martina- serial zadebiutował już z nowym sezonem. Kolejny odcinek w najbliższy poniedziałek.

Źródło: comicbook.com/zdjęcie główne: HBO

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV