Gra o tron - kolejny prequel bliski zamówienia. Ileż tu będzie smoków!

Wygląda na to, że powstanie jeszcze jeden serialowy prequel produkcji Gra o tron. Wiemy już, kiedy będzie rozgrywać się jego akcja i czego będzie dotyczyć.

Wygląda na to, że powstanie jeszcze jeden serialowy prequel produkcji Gra o tron. Wiemy już, kiedy będzie rozgrywać się jego akcja i czego będzie dotyczyć.

Jak donosi Entertainment Weekly, stacja HBO jest bliska zamówienia pilota kolejnego prequela serialu Gra o tron. Współtwórca produkcji Colony, Ryan Condal, ma obecnie pisać scenariusz, który poruszy wątek historii rodu Targaryenów. Zdaniem informatorów kulminacją tej opowieści stanie się legendarna wojna domowa znana jako Taniec ze smokami

Ten projekt cieszył się wielkim zainteresowaniem ze strony decydentów od 2017 roku, kiedy to HBO zadecydowało o powołaniu zespołu złożonego z pięciu scenarzystów - każdy z nich rozwijał inny pomysł na prequel. Wsparcie na tym polu wykazywał również George R.R. Martin, który ma stać się producentem wykonawczym całego przedsięwzięcia. Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego roku wydał on osadzoną w świecie Pieśni lodu i ognia powieść Ogień i krew, która ukazywała historię rodu Targaryenów na przestrzeni 136 lat. Zdaniem EW nowy prequel ma nie tylko wykorzystać książkowe motywy, ale również może stać się tytułem projektu (Gra o tron: Ogień i krew). 

Taniec ze smokami opisywał szeroko zakrojoną wojnę domową, która opanowała Siedem Królestw blisko 200 lat przed wydarzeniami ukazanymi w Grze o tron. Co więcej, w 5. sezonie serialu Shireen Baratheon tak przedstawiła ten konflikt Stannisowi na podstawie informacji pochodzących z dawnych ksiąg:

To historia walki o kontrolę nad Siedmioma Królestwami pomiędzy Rhaenyrą Targaryen a jej przyrodnim bratem, Aegonem. Oboje myśleli, że Żelazny Tron im się należy. Kiedy ludzie zaczęli wybierać jedną ze stron konfliktu, ich starcie rozdarło królestwo na pół. Bracia walczyli z braćmi, smoki ze smokami. To była też katastrofa dla Targaryenów. Nigdy już nie odzyskali dawnej świetności. 

Inny prequel i zarazem spin-off Gry o tron, którego gwiazdą jest Naomi Watts, trafi na antenę w 2021 roku. 

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: HBO

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV