Gra o tron - rody, zwierzęta i możliwy tytuł. Nowe szczegóły spin-offu!

Gra o tron powróci z nowym serialem, który rozgrywa się wiele tysięcy lat przed wydarzeniami z hitu HBO. Trwają prace na planie.

Gra o tron powróci z nowym serialem, który rozgrywa się wiele tysięcy lat przed wydarzeniami z hitu HBO. Trwają prace na planie.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  Gra o tron 

Gra o tron zakończyła się wraz z 8. sezonem, ale trwają prace nad spin-offem. Zdjęcia obecnie są kręcone w Irlandii Północnej. George R.R. Martin, twórca książkowego pierwowzoru i producent serialu w rozmowie z EW.com wyjawił nowe, ciekawe informacje. Wcześniej mówiono, że wydarzenia rozgrywają się jakieś 5000 lat przed Grą o tron.

Według Martina Westeros jest w tym okresie podzielone na mniej więcej 100 królestw. W czasach Gry o tron mieliśmy siedem. Jego zdaniem im bardziej cofamy się w czasie, tym królestw było więcej. Nie były to jakieś potężne rody, które trzymały wszystkich w szachu. Zdaniem Martina siedem królestw w czasów Gry o tron tworzyło pewien rodzaj porządku, a w okresie prequelu świat jest bardziej niebezpieczny i chaotyczny. Porównuje go do Dzikiego Zachodu.

Martin potwierdza, że ród Starków będzie obecny w serialu, ponieważ wywodzi się od pierwszych ludzi. Mamy spodziewać się też wilkorów, mamutów oraz Białych Wędrowców. Natomiast nie zobaczymy Lannisterów, ponieważ wówczas nie istnieli. Poznamy ród Casterlych, który rezyduje w Casterly Rock, czyli przyszłym domu Lannisterów. Zdradza, że Casterly'owie stracili swój dom przez oszustwo niejakiego Lanna, który potem założył rodzinę Lannisterów, ale nie jest pewien, czy ta historia pojawi się w serialu.

Twórca twierdzi też, że nie ma określonych postaci, które mają przewodzić tej historii, ponieważ jest ona rozpisana na grupę bohaterów tak, jak Gra o tron. W tym aspekcie ma działać to tak samo.

Oficjalnie prequel nie ma tytułu. Sam Martin swego czasu nazwał ten serial The Long Night (Długa noc), ale potem wycofał się twierdząc, że HBO nie podjęło jeszcze decyzji. I choć nadal jest to preferowany przez niego tytuł, zdradził w rozmowie z EW.com, że inny jest brany pod uwagę: The Longest Night, czyli Najdłuższa noc.

Na koniec rozmowy potwierdził, że w pełni skupia się na pisaniu kolejnego tomu książkowej serii, czyli Wichry Zimy.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: HBO

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kevin Alejandro

Kevin Alejandro

ur. 1976, kończy 44 lat

Russell Crowe

Russell Crowe

ur. 1964, kończy 56 lat

Jackie Chan

Jackie Chan

ur. 1954, kończy 66 lat

Francis Ford Coppola

Francis Ford Coppola

ur. 1939, kończy 81 lat

Clarke Peters

Clarke Peters

ur. 1952, kończy 68 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV