Przeczytaj w weekend

Gra o tron – Sophie Turner zdradziła zakończenie serialu kilku osobom

Sophie Turner, która wciela się w Sansę w serialu Gra o tron, zdradziła, że nie potrafi dotrzymywać tajemnic i wyjawiła kilku osobom, jakie będzie zakończenie serialu. Opowiedziała też, że podczas pracy na planie nie pozwalano jej myć włosów.

Sophie Turner, która wciela się w Sansę w serialu Gra o tron, zdradziła, że nie potrafi dotrzymywać tajemnic i wyjawiła kilku osobom, jakie będzie zakończenie serialu. Opowiedziała też, że podczas pracy na planie nie pozwalano jej myć włosów.

Michalina Reda

Michalina Reda

Game of Thrones zbliża się do wielkiego finału, a wszelkie informacje na temat fabuły są pilnie strzeżone i trzymane w ścisłej tajemnicy. Nie wszyscy jednak potrafią sobie radzić z trzymaniem języka za zębami - jak powiedziała Sophie Turner, jej samej niestety zdarzyło się wyjawić zakończenie 8. sezonu kilku osobom. Aktorka oświadcza, że nie jest najlepsza w zachowywaniu tajemnic, ale jednocześnie uspokaja, że osoby, które wiedzą, są jej znane i bliskie - ufa, że nie przekażą tej informacji dalej.

Jestem beznadziejna w utrzymywaniu tajemnic w sekrecie. Nie sądzę, by ludzie więcej zdradzali mi jakieś rzeczy, bo wszyscy wiedzą, że nie potrafię zachować ich dla siebie. Już zdążyłam zdradzić zakończenie Gry o tron kilku osobom... (...). Po prostu rzuciłam: "Hej, chcesz wiedzieć? No to ci powiem". Ale to są osoby, które znam i wiem, że dotrzymają sekretu.

Wspominając swoją pracę na planie serialu, aktorka zdradziła również, że przy produkcji późniejszych sezonów zabraniano jej mycia włosów. Praktyka na planie miała być powszechna - odtwórcom męskich ról również zabraniano używania szamponów po to, by ich włosy wyglądały na brudne i tłuste, co miało odpowiadać wydarzeniom fabularnym. Jak mówi Turner:

Przez pierwsze sezony mogłam myć włosy - w końcu byłam młodą arystokratką. Ale potem, tak od 5. serii, rzeczywiście poprosili mnie o to, by tego nie robić i było to dla mnie obrzydliwe. Teraz nosiłam perukę, więc mogłam myć włosy kiedy tylko chciałam. Ale tak - przez kilka lat żyłam z bardzo tłustymi włosami...

Aktorka zdradziła też, że najwięcej czasu pochłaniało przygotowywanie fryzury Emilii Clarke, która wcielała się w Daenerys Targaryen. Natomiast osobą, która przykłada największą wagę do tego, jak prezentują się jej włosy, jest zdaniem Turner... Kit Harington, odtwórca roli Jona Snowa:

On prawdopodobnie jest osobą, która najbardziej dba o swoje włosy - i to spośród wszystkich osób, które znam. Ma jakąś obsesję. Przed wejściem na czerwone dywany zawsze patrzyliśmy, jak zagniata końcówki swoich loków by upewnić się, że są doskonałe. Zawsze się z tego śmialiśmy.

Gra o tron - finałowy sezon zadebiutuje w Polsce 15 kwietnia na HBO.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV