Przeczytaj w weekend

Gra o tron - spin-off skasowany. HBO rezygnuje z projektu z Naomi Watts

Od wielu miesięcy pojawiały się informacje o pierwszym spin-offie serialu Gra o tron. HBO podjęło decyzję o skasowaniu projektu, Sezon nie powstanie.

Od wielu miesięcy pojawiały się informacje o pierwszym spin-offie serialu Gra o tron. HBO podjęło decyzję o skasowaniu projektu, Sezon nie powstanie.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  Gra o tron 

Gra o tron - spin-off osadzony przed wydarzeniami z oryginalnego serialu nie trafi na ekrany. Deadline.com donosi, że HBO zdecydowało się skasować projekt. Jego autorką była Jane Goldman, która napisała scenariusz i miała być showrunnerką.

Informatorzy Deadline donoszą, że Goldman wysyła maile całej ekipie z tą informacją. Na razie HBO nie komentuje tych informacji. 

Spin-off Gry o tron miał rozgrywać się tysiące lat przed wydarzeniami z serialu. Pilot został nakręcony, ale najwyraźniej nie spotkał się z aprobatą osób decyzyjnych w HBO. Według TVLine włodarze obejrzeli go latem 2019 roku, ale zamiast od razu go skreślić, dali swoje sugestie i czekali na nowy montaż. Ten również nie sprostał ich oczekiwaniom. 

Dziennikarze donoszą też o zakulisowych problemach projektu. Wielokrotnie przekroczono budżet realizacji, pojawiały się poważne różnice kreatywne pomiędzy twórcami a producentami z HBO oraz były jakieś problemy personalne na planie.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2019 roku HBO zamówiło pilot drugiego spin-offa rozgrywającego się 300 lat przed wydarzeniami z Gry o tron. Ma on opowiedzieć o początkach rodu Targaryenów.

Sama Gra o tron też nie miała prostego startu. Wiele razy mówiło się, że oryginalny pilot serialu był tak fatalny, że w całości został wyrzucony do kosza. Wówczas zmieniono obsadę i nakręcono go od nowa.

A tak prezentowała się obsada projektu:

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV