Green Lantern i Strange Adventures - HBO Max zamawia seriale komiksowe

HBO Max odkrywa karty i ogłasza seriale. Greg Berlanti, twórca Arrowverse zajmie się produkcją Green Lantern oraz Strange Adventures.

HBO Max odkrywa karty i ogłasza seriale. Greg Berlanti, twórca Arrowverse zajmie się produkcją Green Lantern oraz Strange Adventures.

Adam Siennica
Adam Siennica

Green Lantern oraz Strange Adventures mają być największymi serialami opartymi na komiksach DC w historii. Taką informację ogłosił Greg Berlanti, producent obu tytułów, podczas prezentacji HBO Max, czyli platformy streamingowej, która zastąpi HBO GO.

Na razie nie chcą zdradzać za wiele szczegółów. Potwierdził jedynie, że serial o Zielonej Latarni na pewno będzie rozgrywać się w kosmosie. Oba tytuły mają być czymś, czego na małym ekranie jeszcze nie widzieliśmy.

Przypomnijmy, że w planach jest kinowy film Green Lantern Corps, ale nie wiadomo, czy nowy serial ma być z nim jakoś powiązany. Członkowie tego korpusu mają specjalne pierścienie mocy, które pozwalają im walczyć ze złem. Wśród członków organizacji było kilku ludzi.

Strange Adventures oparty jest na komiksach z lat 50., które miały formę antologii, czyli były to różne zamknięte historie w klimacie science fiction. Często też nawiązywały do kina klasy B z tamtych lat. Na razie nie wiadomo, jaką formę będzie mieć serial, ale producent potwierdził, że również będzie to antologia, czyli każdy sezon opowie najpewniej zamkniętą historię. Zapowiedziano, że pojawią się w nim bohaterowie z kanonu komiksów DC i poruszy kwestię moralności w interakcji pomiędzy śmiertelnikami i superludźmi.

Nie ma żadnych informacji, czy seriale będą jakoś powiązane z Arrowverse, których producentem jest Berlanti oraz produkcjami DC Universe (także Berlantiego). 

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV