Przeczytaj w weekend

Green Lantern - pierwsze szczegóły serialu HBO Max. Jest plan na Sinestro

Poznaliśmy pierwsze szczegóły serialu Green Lantern, który trafi na platformę HBO Max. Wygląda na to, że pojawi się w nim złoczyńca Sinestro.

Poznaliśmy pierwsze szczegóły serialu Green Lantern, który trafi na platformę HBO Max. Wygląda na to, że pojawi się w nim złoczyńca Sinestro.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub
Tagi:  hbo max 

Chyba nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że serial Green Lantern jest jednym z najbardziej wyczekiwanych projektów nowo powstającej platformy HBO Max. Jak do tej pory autorzy produkcji z współtwórcą Arrowverse, Gregiem Berlantim na czele, byli niezwykle oszczędni w kwestii samej ekranowej historii. Odpowiedzialna w HBO Max za oryginalne treści Sarah Aubrey wyjawiła jednak teraz, że akcja serialu "rozciągnie się na przestrzeni kilku dekad, skupiając się na dwóch historiach związanych z obecnością Zielonych Latarni na Ziemi". Co więcej, inny, kosmiczny wątek, ma "przechodzić w opowieść o Sinestro". 

Amerykańskie portale popkulturowe na tej podstawie spekulują, że serial opowie po prostu o czasie, w którym Sinestro działał jako członek Korpusu Zielonych Latarni, współpracując m.in. z mentorem Hala Jordana, Abin Surem. Nie jest też na razie jasne, o których herosach mówiła Aubrey - na tym polu fani oczywiście liczą na odwołanie się do historii samego Jordana. 

W innym wywiadzie Berlanti potwierdził z kolei, że Green Lantern będzie "największym ze wszystkich dotychczasowych seriali zrealizowanych na podstawie komiksów DC".

Data premiery nie została jeszcze ustalona. 

Źródło: comicbookmovie.com / zdjęcie główne: DC

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV