Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy na DVD i Blu-ray – pierwsze informacje

Montażystki filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy wyjawiają pierwsze informacje o materiałach dodatkowych wydania DVD i Blu-ray.

Montażystki filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy wyjawiają pierwsze informacje o materiałach dodatkowych wydania DVD i Blu-ray.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Mary Jo Markey i Maryann Brandon, montażystki filmu Star Wars: The Force Awakens w rozmowie z brytyjskim The Independent wyjawiły, że w materiałach dodatkowych znajdzie się siedem usuniętych scen. Obie panie są nominowane do Oscara za montaż tego filmu.

- Ostatnio rozmawiałyśmy z dziennikarzami o usuniętych scenach, ale Disney poprosił, abyśmy przestały, bo mają być one w materiałach dodatkowych na DVD - tłumaczą.

Na razie nie wiadomo, jakie to są sceny, ale biorąc pod uwagę informacje o tym, co usunięto mogą to być: Unkar Plutt w zamku Maz, Maz wręczająca miecz świetlny Lei, Kylo Ren w Sokole Millennium, Leia rozmawiająca z Kor Sellą, walka Vadera z Lukiem w wizji Rey i pościg śmigaczy w bazie Starkiller z udziałem Rey i Finna.

Zobacz także: Film i zdjęcia z planu Gwiezdnych  Wojen: części VIII

Sceny, które zobaczymy zostały usunięte, by utrzymać czas trwania filmu w okolicach ponad 2 godzin. Potem montażystki jeszcze raz sprawdzały, czy aby któraś z tych scen nie jest istotna dla fabuły, ale okazało się, że film działa bez nich i niczego nie dodały. Pozostaje to jako smaczek dla widzów kupujących wydania DVD i Blu-ray.

Światowa premiera DVD i Blu-ray zaplanowana jest na 5 kwietnia. Polska data nie jest znana.

Źródło: Independent / zdjęcie główne: materiały prasoiwe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV