Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - jaka rola imperatora Palpatine'a? Spoilerowa plotka

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie to kulminacja całej Gwiezdnej Sagi, więc historii opowiadanej od części pierwszej do dziewiątej. Wiemy, że pojawi się imperator Palpatine'a. Pierwsza plotka na ten temat zdradza ciekawe, ale spoilerowe informacje.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie to kulminacja całej Gwiezdnej Sagi, więc historii opowiadanej od części pierwszej do dziewiątej. Wiemy, że pojawi się imperator Palpatine'a. Pierwsza plotka na ten temat zdradza ciekawe, ale spoilerowe informacje.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie to zakończenie historii dziewięciu filmów, nie tylko trzeciej trylogii. Tak twórcy zapowiadają ten film, przed którym stoi niewyobrażalnie trudne zadanie. Czy postać imperatora Palpatine'a odegra kluczową rolę w zamknięciu historii? Wszystko na to wskazuje.

Nowa plotka pochodzi z portalu Makingstarwars.net, który jest prawdopodobnie jedynym źródłem informacji o Gwiezdnych Wojnach, którego doniesienia bardzo często się sprawdzają. Jednak nadal jest to plotka, więc traktujcie ją z dystansem, bo nie zawsze takie informacje są w 100% zgodne z tym, co zobaczymy. Mogą jednak się równie dobrze potwierdzić, więc pamiętajcie o SPOILERACH, bo dotyczy to finałowych sekwencji filmu.

Według źródeł portalu Matt Smith ma odegrać kluczową rolę w tej historii. Wokół jego osoby jest spora aura tajemnicy, bo nie został on potwierdzony w obsadzie przez Lucasfilm. Brytyjska strona Disneya wymieniła go na liście płac, a sam aktor dementował swój związek. Jako że J.J. Abrams jest za kamerą, być może to jest jedna z jego taktyk do zachowania tajemnicy. Dziennikarz twierdzi, że Matt Smith wciela się w wyznawcę Ciemnej Strony Mocy, który ma świadomie dać się opętać przez ducha imperatora Palpatine'a.

W finałowym akcie filmu podobno Kylo Ren ma współpracować z Rey w epickiej walce, by pokonać Palpatine'a w ciele Smitha, która rozgrywa się w szczątkach drugiej Gwiazdy Śmierci. Kylo ma zostac pokonany przez imperatora, który będzie chciał opętać jego ciało. Rozpoczyna się wewnętrzna walka pomiędzy jego Jasną i Ciemną Stroną. Bohater jednak jest na tyle silny, że zachowuje kontrole nad swoim umysłem. Błaga Rey, by go zabiła. Ostatecznie chcąc ratować Rey i nie dopuścić do wskrzeszenia imperatora, sam poświęca życie, zabijając ciało Palpatine'a i stając się z powrotem Benem Solo. Wówczas Rey stawia czoło duchowi imperatora i go pokonuje.

Dziennikarz zwraca uwagę, że choć źródło jest pewne, może to nie oddawać pełnego obrazu tej sytuacji, gdyż może nie znać wszystkich informacji. Podkreśla, żeby traktować to jako plotkę rozwojową, ponieważ na tym etapie produkcji, wiele rzeczy ulega jeszcze zmianie. Natomiast portal Comicbook.com zwraca uwagę, że niedawno była plotka o Snoke'u, który również miał być ciałem opętanym przez Palpatine'a.

Czy taki kierunek finałowej walki byłby atrakcyjny? Potraktujmy to jako punkt wyjścia do dyskusji. Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: makingstarwars.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV